/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F434%2F0df73d9ad54caf0eb0aa9e7c163e295d.jpg)
Французькі розробники представили новітній бойовий гелікоптер H225M Caracal
Французька компанія Airbus Helicopters розпочала постачання Іраку багатоцільових військових гелікоптерів H225M Caracal. Перші два з дванадцяти замовлених зразків офіційно передано Міністру оборони країни Табету Мухаммаду Саїду аль-Аббасі на підприємстві Airbus у місті Маріньян, Франція. Постачання відбувається в межах угоди, укладеної у вересні 2024 року, яка передбачає передачу 14 гелікоптерів, серед яких 12 — саме моделі Caracal.
H225M призначені для виконання широкого спектра завдань: тактичне транспортування військ, спеціальні операції, боротьба з тероризмом, вогнева підтримка з повітря, евакуація поранених і пошуково-рятувальні операції в бойових умовах. Частина з гелікоптерів буде оснащена модульною системою озброєння HForce, що розширює їх бойові можливості.
Постачання французької техніки є частиною ширшої військово-технічної співпраці між Іраком і Францією. Зокрема, ведуться переговори щодо надання іракському командуванню ППО французьких радарів, а також тривають перемовини про можливу закупівлю винищувачів Dassault Rafale у модифікації F4 на суму близько $ 3 млрд. Очікується, що оплата частково відбуватиметься поставками нафти.
Гелікоптер H225M Caracal — це двомоторна середньотоннажна машина, здатна перевозити до 29 осіб або до 4 750 кг вантажу. Він оснащений двигунами Safran Makila 2A1, які дозволяють досягати швидкості до 324 км/год і дальності польоту до 1 200 км з додатковими баками. Кабіна має модульну конструкцію, що дозволяє швидко адаптувати її під евакуацію, вантажні перевезення або десантування.
На сьогодні H225M перебуває на озброєнні у дев’яти країнах, серед яких Франція, Бразилія, Сінгапур, Таїланд, Угорщина. Загалом у світі експлуатуються понад 350 гелікоптерів серії H225/H225M, які налічують понад 880 000 годин нальоту. З придбанням Caracal Ірак розраховує модернізувати свій флот, зокрема замінити застарілі радянські гелікоптери Mi-17 та покращити власну спроможність до мобільних бойових і рятувальних операцій.

