При входженні до ЄС не існує «парування» країн-кандидатів, кожна відповідає за себе - керівник DG ENEST
При входженні до ЄС не існує «парування» країн-кандидатів, кожна відповідає за себе - керівник DG ENEST

При входженні до ЄС не існує «парування» країн-кандидатів, кожна відповідає за себе - керівник DG ENEST

Головним принципом розширення ЄС є оцінка країн-кандидатів на основі їх досягнень у реформах та у демократичних перетвореннях, тож сама ідея щодо «парування» або «розпарування» країн-кандидатів у цьому процесі виглядає доволі дивною.

Про це сьогодні у Брюсселі під час дискусії щодо шляху України й Молдови до ЄС, яка відбулася під егідою Центру європейської політики (ЕРС) заявив керівник Генерального директорату Єврокомісії з питань сусідства та розширення (DG ENEST) Герт Ян Коопман.

Саме так представник Єврокомісії відповів на запитання кореспондента Укрінформу про те, чи розглядає Єврокомісія можливість «розпарування» України і Молдови у переговорному процесі щодо їх входження до ЄС, враховуючи, що Молдова, на відміну від України, не має заперечень з боку Угорщини щодо відкриття переговорних кластерів.

«Стосовно «розпарування»… Саме поняття «парування» є дуже дивним для процесу переговорів про входження до ЄС. Ніхто ні з ким не парується, оскільки процес оснований на заслугах, яких досягають ці країни. Обидві країни (Україна й Молдова – ред.) продемонстрували, що вони дуже наполегливі, і продовжують працювати, щоб досягти якомога більших результатів вже цього року», - наголосив Герт Ян Коопман.

Він зауважив, що Єврокомісія має намір відкрити всі шість кластерів переговорів про входження до ЄС з Україною і Молдовою вже до кінця 2025 року - три під час Польського головування в ЄС, і ще три, коли естафету головування в ЄС прийме Данія.

«Так, ми проходимо наразі через певну турбулентність. Але ж ми бачили, як складається траєкторія переговорів про входження, - були турбулентності й до цього, і вони були подолані. Важливо подивитися на це більш прискіпливо, зрозуміти, що відбувається. Більшість з того, що має бути зроблено цього року, буде зроблено саме цього року. Це залежить від зусиль України й Молдови, з однієї сторони, і від роботи Європейської комісії й країн-членів – з іншої. Так, ми не маємо негайних формальних рішень, але я не думаю, що у цьому є дуже серйозні ризики, яких ми хотіли б уникнути. Процес буде рухатися у вірному напрямку», - зазначив керівник Генерального директорату Єврокомісії.

Як передавав Укрінформ, Європейська комісія вже заявляла про те, що підтримує Україну і Молдову на шляху до членства в ЄС, та сподівається невдовзі відкрити перший кластер «Основи» у переговорах з обома країнами. Водночас будь-які пропозиції щодо «розділення» двох країн у процесі їх входження до ЄС є прерогативою країн-членів.

Теги по теме
Украина Евросоюз Еврокомиссия
Источник материала
loader
loader