/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F133%2F57a9addd4afd6897cd2de43422f1e795.jpg)
До $10000 за фейкову інвалідність: на Львівщині підозру отримали посадовець податкової та експрацівники
Маючи зв’язки в МСЕК, ділки сприяли чоловікам призовного віку в отриманні статусу людини з інвалідністю. Окрім того, один з фігурантів організував незаконне переправлення громадянина через кордон. Нині трьом зловмисникам оголошені підозри та обрані запобіжні заходи.
Як встановили оперативники управління стратегічних розслідувань у Львівській області Нацполіції спільно з колегами-правоохоронцями, організував злочинну схему на той час начальник однієї з районних державних податкових інспекцій Головного управління Державної податкової служби у Львівській області, який наразі обіймає посаду заступника начальника іншої районної податкової інспекції.
Після отримання фіктивної ІІ та ІІІ груп інвалідності військовозобов’язані мали відстрочку від призову на службу. Наявність статусу людини з інвалідністю також давала їм змогу отримувати соціальні виплати від держави. Вартість пакету послуг коливалася від 3 000 до 10 000 доларів.
У ході слідства правоохоронці також з’ясували, що один з колишніх працівників обласної податкової служби за 3 500 доларів допоміг чоловіку мобілізаційного віку незаконно перетнути кордон.
На підставі зібраних доказів чинному посадовцю податкової інспекції та двом експрацівникам державної податкової служби у Львівській області повідомили підозри за ч. 5 ст. 27, ч. 3 ст. 368 (вимагання та одержання неправомірної вигоди) Кримінального кодексу України. Дії одного з них додатково кваліфіковані ще й за ч. 3 ст. 332 (незаконне переправлення особи через державний кордон України) КК України.
За клопотанням Львівської обласної прокуратури усім підозрюваним обрано запобіжні заходи у вигляді тримання під вартою з правом внесення застави. Начальника однієї з районних податкових інспекцій відсторонено від займаної посади.
Досудове розслідування здійснюють слідчі ТУ ДБР, розташованого у місті Львові. Заходи з викриття проводилися спільно з працівниками Департаменту військової контррозвідки СБ України.
Департамент стратегічних розслідувань
Національної поліції України
