Китайські розробники представили бойовий фрегат 054B Qinzhou нового покоління
Китайські розробники представили бойовий фрегат 054B Qinzhou нового покоління

Китайські розробники представили бойовий фрегат 054B Qinzhou нового покоління

Військово-морські сили Китаю офіційно ввели до складу бойового флоту другий фрегат нового покоління типу 054B під назвою «Ціньчжоу» (Qinzhou, бортовий номер 555). Після січневого дебюту першого корабля цього класу — «Лохе» (№ 545), новий фрегат вже продемонстрував бойову готовність у ході навчань у Південно-Китайському морі, зокрема під час вогневих стрільб по морським цілям, які були успішно уражені з головної корабельної гармати та 30-мм артилерійського комплексу ближньої дії.

Фрегати типу 054B стали суттєвим кроком уперед у порівнянні з попереднім поколінням 054A. Новий корабель має водотоннажність від 5 500 до 6 000 тонн, довжину до 150 метрів і ширину до 18 метрів. На борту можуть розміщуватися 240−250 моряків. Одна з ключових новацій — повністю електрична силова установка (FEP), що замінила попередню дизельну схему CODAD. Система на базі чотирьох дизель-генераторів CS16V27 потужністю понад 29 мегават дозволяє досягати швидкості понад 28 вузлів і дальності ходу понад 5 000 морських миль.

Озброєння фрегата включає 32-осередкову вертикальну пускову установку, яка може запускати ракети HQ-16 (ППО середньої дальності), крилаті ракети YJ-18 (удари по кораблях), а також протичовнові торпеди Yu-8. Додатково корабель оснащено 100-мм гарматою H/PJ-87, 30-мм CIWS з 11 стволами, системою HQ-10 ближньої протиповітряної оборони та пристроями для постановки завад. Для протичовнової боротьби встановлено сонарні системи в носовій частині та буксируваний гідроакустичний масив.

Радіоелектронне оснащення включає обертову двосторонню РЛС та щоглу з радіочастотною технологією, як на есмінцях типу 055. Таке поєднання значно підвищує можливості виявлення та наведення, а також дозволяє ефективно діяти в умовах радіоелектронної боротьби. На борту також є майданчик і ангар для розміщення гелікоптера середнього класу, наприклад Harbin Z-20 °F, що розширює можливості корабля у сфері розвідки, рятувальних операцій і протичовнової боротьби.

Введення «Ціньчжоу» до складу флоту відбувається на тлі зростання активності ВМС США в регіоні, зокрема щодо розгортання підводних човнів і авіаносних груп. Хоча фрегати типу 054B і не призначені для завдаванн ядерних ударів, їхня здатність протистояти підводним човнам і кораблям противника робить їх стратегічним інструментом у разі потенційного конфлікту. Китай планує використовувати ці кораблі як основний елемент у складі ударних груп, поряд з есмінцями та авіаносцями, що є частиною ширшої стратегії проекції сили на морі та захисту своїх інтересів на глобальному рівні.

Источник материала
loader
loader