Коордцентр підтримки потерпілих і свідків воєнних злочинів розширив діяльність на дев'ять регіонів
Коордцентр підтримки потерпілих і свідків воєнних злочинів розширив діяльність на дев'ять регіонів

Коордцентр підтримки потерпілих і свідків воєнних злочинів розширив діяльність на дев'ять регіонів

Керівник Офісу Президента Андрій Єрмак заявив, що Координаційний центр підтримки потерпілих і свідків, у фокусі якого передусім воєнні злочини, вже надає підтримку понад 1500 особам і розширив свою діяльність на дев'ять регіонів.

Про це він заявив під час форуму United for Justice. United for Survivors, передає кореспондент Укрінформу.

«Координаційний центр підтримки потерпілих і свідків, створений при Офісі генерального прокурора, вже надає підтримку понад 1500 особам і розширив свою діяльність на дев'ять регіонів. Це лише початок», - зазначивЄрмак.

Він також нагадав, що в Україні вже зареєстровано понад 150 тисяч воєнних злочинів Росії, є понад 100 тисяч визнаних жертв.

«І це лише верхівка айсберга болю, який щодня відчувають українці. За кожною цифрою реальна людська доля. Зруйноване життя, втрачені близькі. Знищені домівки, біль, який неможливо виміряти, це шрами на тілах та в душах, які ніколи повністю не загояться. Зло не коїться само. Насильство - не випадковість. У нього є автори, є виконавці. Відтак наш обов'язок - не просто фіксувати кожен злочин. Мусимо зробити все, щоб кожна жертва отримала справедливість», - зазначив керівник ОП.

Також Єрмак заявив, що для покращення системи покарання винних у скоєнні воєнних злочинів необхідно посилити міжнародну координацію, впровадити єдині стандарти підтримки постраждалих та забезпечити ресурси для довгострокової роботи правосуддя.

«Шановні колеги, сьогодні я закликаю вас до конкретних дій. По-перше, посилити міжнародну координацію у розслідуванні воєнних злочинів. Обмін інформацією, спільні слідчі групи, взаємна правова допомога. Ці інструменти мають працювати як єдиний механізм. По-друге, впровадити єдині стандарти підтримки постраждалих. Людина, яка пережила жахіття війни, не повинна страждати вдруге через недосконалі процедури чи брак підтримки. По-третє, забезпечити ресурси для довгострокової роботи. Правосуддя вимагає не лише політичної волі, але й стабільного фінансування, технічної допомоги, експертної підтримки», - розповів Єрмак.

Він відзначив, що досвід України у цьому питанні унікальний і трагічний водночас. «Але рішення, які ми розробляємо сьогодні, можуть стати взірцем для всього світу у справі допомоги жертвам міжнародних злочинів», - розповів керівник ОП.

Він наголосив, що справедливість – це фундамент стійкого миру.

«Не може бути примирення без визнання правди і покарання винуватців. Відтак потрібні конкретні механізми, які мають працювати для кожної людини, постраждалої від війни. Наш обов'язок зробити ці механізми ефективними, доступними і орієнтованими передусім на потреби жертв», - сказав Єрмак.

Як повідомлялося, Координаційний центр підтримки потерпілих і свідків — підрозділ Офісу генпрокурора, який опікується допомогою учасникам кримінального процесу. Координаційний центр — це спеціалізований підрозділ, який допомагатиме учасникам кримінального процесу. Серед актуальних завдань його співробітників — повний інформаційний супровід, а також координація надання психологічної, соціальної, юридичної допомоги спільно з широким колом партнерів з державного та громадського сектору.

Теги по теме
война
Источник материала
loader
loader