/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F209%2F3ed6c695d733195f5e7bdb0007f5ad7f.jpg)
Монобільшість підтримає ратифікацію угоди про надра - депутат
Про це у коментарі Укрінформу повідомив голова Комітету Верховної Ради з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва Олександр Мережко.
«Щодо того, чи проголосує наша фракція за ратифікацію угоди — ми діємо відповідально і чітко усвідомлюємо, що стоїть на кону. Це — оборонна підтримка від США. Якщо не буде ратифікації, ми можемо не отримати критично необхідну зброю і ППО для захисту міст, для збереження життів українців. Від цього залежить, чи зможемо ми втримати оборону, чи гинутимуть люди», — зазначив він.
Мережко наголосив, що монобільшість підтримає законопроєкт про ратифікацію під час голосування у залі Ради, яке відбудеться незабаром.
«Ми голосуємо, бо думаємо не про рейтинги, а про результат, про життя наших громадян. Так, угода викликала резонанс у суспільстві. Проте в політиці, на жаль, часто немає вибору між хорошим і поганим. Політика — це мистецтво робити вибір між абсолютно неприйнятним і відносно неприйнятним, щоб мінімізувати ризики і шкоду. І ми це робимо», — підкреслив голова парламентського комітету.
Водночас він зазначив, що деякі фракції досі не можуть ухвалити рішення про їхню позицію щодо ратифікації угоди.
«Гратися в політичні ігри — це ганебно, і мені дуже сумно, що в такий важливий для держави момент деякі дозволяють собі таке. Складається враження, що вони прагнуть завдати максимальної шкоди правлячій партії та владі. Якби хтось із них чесно сказав: «Ми проти», — я б поважав таку позицію. Вона чітка, відкрита, її розуміють і виборці. Але замість чесності ми чуємо: «Ми ще думаємо», «Ми не впевнені». Хоча всі розуміють, яке рішення буде насправді», — заявив депутат.
Мережко висловив сподівання, що усі народні депутати, фракції та групи розуміють важливість надання Україні зброї для відбиття агресора та залучення коштів для відбудови держави, тому підтримають відповідний проєкт закону про ратифікацію на найближчому засіданні парламенту.
Як повідомляв Укрінформ, Україна та США 30 квітня підписали угоду про створення Інвестиційного фонду відбудови.
Угода передбачає створення спільно зі США Інвестиційного фонду з відбудови України, який залучатиме глобальні інвестиції в Україну.
Кабінет міністрів 1 травня зареєстрував у Верховній Ваді проєкт закону «Про ратифікацію Угоди між урядом України та урядом Сполучених Штатів Америки про створення Американсько-Українського інвестиційного фонду відбудови».
6 травня Комітет із питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва рекомендував Верховній Раді ратифікувати Угоду про створення інвестиційного фонду між Україною та США.
7 травня цей комітет провів додаткове засідання, на якому вніс редакційні зміни до законопроєктупро ратифікацію Угоди між урядами України і США про створення інвестфонду відбудови.

