/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F209%2F567662b25f0d9d43aca914524647beee.jpg)
У Мін'юсті розповіли, як планують «розвантажити» Лук'янівське СІЗО
Про це в інтерв’ю Укрінформу повідомив заступник міністра юстиції Євген Пікалов.
"Наразі планується розпочати реконструкцію комплексу будівель і споруд для створення слідчого ізолятора на 1072 місця у селищі Мартусівці на Київщині. Це рішення дасть нам змогу не просто розвантажити раз і назавжди Лук’янівське СІЗО, а й підвести остаточну риску під проблемою перенаселеності цього місця та невідповідності європейським стандартам", - зазначив Пікалов.
За його словами, проєкт реконструкції будівель у Мартусівці був розроблений ще до повномасштабного вторгнення РФ. У Мін'юсті зараз переглядають кошторис для будівництва нових корпусів.
"Будівництво одного сучасного корпусу слідчого ізолятора на тисячу місць у 2021 році коштувало приблизно 2 млрд грн. А сьогодні, з урахуванням вимог воєнного часу, кошторис зміниться. Ми зобов'язані облаштовувати належні укриття, що є окремим інженерним викликом. Адже під час повітряної тривоги неможливо утримувати велику кількість осіб в одному приміщенні – укриття має бути сегментоване на окремі камери для запобігання конфліктам та гарантування безпеки", - зауважив заступник міністра.
Він наголосив, що перенаселення місць несвободи є однією з головних проблем.
"Київське СІЗО - один із найпроблемніших об’єктів щодо умов тримання ув’язнених. У ньому перебуває близько 2500 осіб. Але ми максимально змінюємо ситуацію. В ізоляторі вже проведено комплексний капремонт будівлі медичної частини загальною площею 900 кв. м, відремонтований режимний корпус, у якому створено 32 місця з поліпшеними умовами тримання осіб, узятих під варту. У цьому році плануємо удвічі збільшити кількість платних камер", - зазначив заступник міністра.
Як повідомляв Укрінформ, у 2020 році тодішній міністр юстиції Денис Малюська запропонував зробити з Лук’янівського слідчого ізолятора "готель, стилізований під в’язницю".
22 квітня 2020 року Кабінет міністрів постановою запровадив експериментальний проєкт щодо платної послуги з надання поліпшених побутових умов в слідчих ізоляторах України. 8 травня 2020 року у Київському слідчому ізоляторі відкрили 4 платні камери: одну двомісну, одну тримісну та дві чотиримісні. Вартість розміщення у камері залежала від терміну, за який здійснюється оплата: платна камера коштувала 1000 - 2000 грн за добу, 8000 грн за тиждень та 12 000 грн за місяць.
Станом на 1 липня 2020 року у Державній установі “Київський слідчий ізолятор” за користування платними камерами було сплачено 140 тис. грн.
У 2018 році на території Київського слідчого ізолятора відкрили оновлений корпус для ув’язнених на 100 осіб.

