/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F209%2F75f0cdc9db401f35ae8cbe634e737770.png)
День 8 травня формує політику Німеччини щодо допомоги Україні - посол
Таку думку в коментарі Укрінформу висловив посол України в ФРН Олексій Макеєв.
Макеєв, який взяв участь у спеціальному засіданні Бундестагу, присвяченому 80-річчю завершення Другої світової війни, зверну увагу на те, що і президентка парламенту Юлія Клекнер, і федеральний президент Франк-Вальтер Штайнмаєр говорили про значення 8 травня 1945 року для Німеччини.
«Дуже важливим елементом було те, що день 8 травня є також визначальним чинником для Німеччини, чому вона має і надалі підтримувати Україну. Це було лейтмотивом сьогоднішнього засідання, комеморативного заходу. І дуже сподіваюсь і розраховую, що з визнанням відповідальності Німеччиниза злочини під час Другої світової війни та окупації України німецьке суспільство буде знати про це більше та далі підтримувати Україну», - сказав дипломат.
Він додав, що 8 травня відіграє особливу роль для Німеччини, і саме цей день формує політику сьогоднішньої Німеччини на підтримку України.
Посол також сказав, що українці очікують на те, що в Берліні зрештою буде створено меморіал пам’яті українських жертв Другої світової війни. Досі такого місця немає, багато українців, які перебувають або мешкають у ФРН, обрали не ходити до радянських військових пам’ятників, зазначив Макеєв.
Посол узяв участь у ході, яку організували 8 травня українські активісти, які вимагали створення такого меморіалу в Берліні.
Як повідомлялось, під час промов у Бундестазі 8 травня президент ФРН Штайнмаєр і голова парламенту Клекнер акцентували на тому, що РФ намагається спотворювати історію та використати її для виправдання своєї злочинної війни проти України.

