Фільм «Королеви радості» отримав спеціальну відзнаку на кінофестивалі Crossing Europe
Фільм «Королеви радості» отримав спеціальну відзнаку на кінофестивалі Crossing Europe

Фільм «Королеви радості» отримав спеціальну відзнаку на кінофестивалі Crossing Europe

Стрічка «Королеви радості», створена «Маланка студіоз» у копродукції з Суспільним, отримала спеціальну відзнаку у конкурсній секції «Документальний фільм» на Міжнародному кінофестивалі Crossing Europe у Лінці.

Як повідомляє корпоративний сайт Суспільного, у секції було представлено 11 фільмів, які висвітлюють соціальні та політичні аспекти сучасної Європи. З-поміж них журі обрало два — «Найкращий документальний фільм» та «Особлива відзнака». 

Загалом цього року на фестивалі було представлено 142 художні, документальні та короткометражні фільми з 42 країн, а також близько 100 кіностудій з різних країн.

 У центрі оповіді фільму «Королеви радості» історії трьох квір-персон: відомої активістки та блогерки Монро, дрег-артиста й військового Артура Озерова, відомого як Aura, та Олександра Даніліна зі сценічним ім’ям Marlen Scandal — легендарної постаті української дрег-культури. Під час повномасштабного вторгнення вони об’єднуються, щоб організувати благодійне дрег-шоу на підтримку України та її захисників, доводячи, що мистецтво та культура можуть бути потужною зброєю опору й солідарності.

 «Мене глибоко зворушила реакція глядачів у Лінці — настільки тепла, відкрита публіка, щира зацікавленість у фільмі й в Україні. Обидва покази були солдаут, люди підходили після, щоб поділитися емоціями, поставити запитання, дізнатися, як допомогти. Колеги шалено підтримували, було багато розмов, і я відчула, що контекст України справді важливий. Я не побачила жодної “втоми” від теми війни, навпаки — було глибоке розуміння її значення для всієї Європи», — коментує режисерка Ольга Гібелінда.

 Стрічка є повнометражним дебютом Ольги Гібелінди й створена у співпраці з продюсерською командою: Іванною Хіцінською (для Malanka Studios, Україна), Луї Будемо (Les Steppes Productions, Франція) і Ханою Благою Шіларовою (Film & Chips, Чехія). Зі сторони Суспільного над копродукцією працювали продюсерська команда у складі Сергія Недзельського, Наталії Мовшович та Альони Голякової.

Міжнародний кінофестиваль Crossing Europe у Лінці (Австрія)  проходить щороку у квітні з 2004 року. Він присвячує свою програму унікальному, сучасному та соціально-політичному авторському кіно з Європи.

Із повним списком нагород фестивалю можна ознайомитися за посиланням.

 Фото: Суспільне

 

 

Читайте також
Суспільне приєдналося до глобальних мовників із закликом до розробників ШІ захистити доброчесні новини
Суспільне представило спецпрограмування до Дня пам’яті та перемоги над нацизмом
У рамках програми платформи DOCU/ПРО Суспільне розкаже про принципи роботи і можливості для кіновиробництва
Суспільне та видавництво «Асса» працюють над створенням серії книжок за мотивами мультсеріалу «Тото»
Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
Долучитись
Источник материала
loader
loader