Україна та ЄС: Не приймаємо жодних форм умиротворення агресора
Україна та ЄС: Не приймаємо жодних форм умиротворення агресора

Україна та ЄС: Не приймаємо жодних форм умиротворення агресора

Україна та держави ЄС у заяві з нагоди 80-річчя завершення Другої світової війни в Європі вказали на необхідність недопущення жодних форм умиротворення агресорів та зміни силою міжнародно визнаних кордонів.

Як передає власкор Укрінформу в Нью-Йорку, спільну заяву зачитала перед журналістами у штаб-квартирі ООН в. о. постпреда України Христина Гайовишин.

«Ми не повинні допустити, щоб верховенство права було підмінено верховенством сили, не можемо прийняти жодних форм умиротворення агресорів і не можемо дозволити спроб змінити міжнародно визнані кордони силою», – наголосила дипломатка.

8 травня народи світу вшановують пам’ять мільйонів жертв Другої світової війни. «Ми приєднуємося до нашої шани з рішучим і однозначним засудженням нацистського режиму», – ідеться у заяві.

У документі наголошується, що кінець Другої світовоїне приніс свободи багатьом країнам Центрально-Східної Європи, де тоталітарні режими продовжували порушувати права людини.

Особливу увагу приділено нинішній російській війні проти України.

«Сьогодні Європа знову зіткнулася з повномасштабною агресивною війною… - зазначила Гайовишин. – Російська агресія є грубим порушенням принципів Статуту ООН та міжнародного права. Її наслідки є руйнівними - не лише для народу України, а й для європейської та глобальної стабільності і безпеки».

Україна продовжує захищатися в повній відповідності до Статуту ООН, при цьому «чітко продемонструвала свою готовність інвестувати в дипломатію і досягти всеосяжного, справедливого і тривалого миру», ідеться в заяві.

Її автори підтверджують тверду відданість суверенітету, незалежності, єдності та територіальній цілісності України в межах її міжнародно визнаних кордонів і вимагають, щоб РФ припинила агресію та негайно, повністю і беззастережно вивела всі свої збройні сили з території нашої держави.

У документі засуджуються «цинічні спроби привласнити та експлуатувати пам'ять про перемогу союзницьких військ над нацизмом як засіб виправдання російської агресії».

«Ми рішуче відкидаємо спотворення історії… Жодна країна не має права претендувати на ексклюзивне право на перемогу у Другій світовій війні», – вказали актори заяви.

Документ підписали Україна, майже всі країни ЄС, Албанія, Боснія і Герцеговина, Норвегія, Ісландія, Чорногорія, Північна Македонія, Молдова, Велика Британія, а також Європейський союз як блок.

Як повідомляв Укрінформ, українська делегація на засіданні Генасамблеї ООН, присвяченому вшануванню жертв Другої світової війни, піддала гострій критиці спроби Росії привласнити перемогу над нацизмом з метою виправдання нинішньої агресії.

Теги по теме
Украина война Евросоюз
Источник материала
loader
loader