З 8 травня набувають чинності нові статті Європейського акту про свободу медіа
З 8 травня набувають чинності нові статті Європейського акту про свободу медіа

З 8 травня набувають чинності нові статті Європейського акту про свободу медіа

Статті 14-17 посилюють захист незалежних медіа у цифровому середовищі та розширюють повноваження новоствореної Європейської ради з медіапослуг.

З 8 травня набувають чинності статті 14-17 Європейського акту про свободу медіа (EMFA), які посилюють захист незалежних медіа у цифровому середовищі та розширюють повноваження Європейської ради з медіапослуг. Про це повідомив Центр демократії та верховенства права.

Рада, яка працює з 10 лютого, має сприяти єдиному підходу до медіарегулювання в ЄС. Відомство координуватиме дії національних регуляторів, реагуватиме на порушення з боку платформ і допомагатиме в оцінці зовнішнього медіавпливу. 

Так, згідно зі статтею 14 про контроль за відеоплатформами, країни ЄС можуть вимагати одна від одної реакції на порушення відеоплатформ. У разі спору Рада може виступити медіатором і надати обов’язкове рішення щодо подальших дій. 

Як пише Центр демократії та верховенства права, це також дає змогу протидіяти допуску шкідливого контенту, зокрема проросійської пропаганди.

Стаття 15 (Узгоджені правила та обмін практиками) передбачає, що Рада сприяє єдності у регулюванні медіа, допомагає Єврокомісії формувати підходи до прозорості власності, редакційної незалежності та пріоритетності суспільного контенту.

Стаття дасть змогу більш ефективно викривати пов'язані з Росією медіа, які маскуються під незалежні джерела.

Відповідно до статті 16 про захист від шкідливих іноземних медіа, Рада координуватиме дії ЄС у відповідь на загрози безпеці, обороні або демократії від медіа з-за меж ЄС. Відомство зможе надавати національним органам рекомендації щодо обмеження впливу таких каналів.

Статтею 17 (Справедливе ставлення платформ до медіа) передбачено, що великі онлайн-платформи не зможуть просто так блокувати незалежні медіа. Якщо контент не несе системної загрози, платформи повинні попередньо пояснити причини обмежень, а скарги мають розглядатись пріоритетно. Це допоможе протидіяти непрозорій модерації, яка може сприяти поширенню дезінформації.

«Україна, як країна-кандидат на вступ до ЄС, має орієнтуватися на принципи EMFA та поступово імплементувати його положення у своє законодавство.  Вже сьогодні наша держава оновлює медійне регулювання відповідно до європейських стандартів, зокрема, ухвалено Закон “Про медіа”, що гармонізує частину норм із правом ЄС та передбачає посилення ролі незалежного регулятора», — зазначив Центр. 

  • Читайте також: План дій щодо імплементації Європейського акта про свободу медіа в Україні

Фото: Flickr

LIKED THE ARTICLE?
СПОДОБАЛАСЯ СТАТТЯ?
Help us do more for you!
Допоможіть нам зробити для вас більше!
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
Долучитись
Теги по теме
Евросоюз Законодавство
Источник материала
loader
loader