/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F434%2F42ba30022e9bdf17611d40d788ef6943.jpg)
Наздогнати і перегнати Захід: ШІ допомагає Китаю робити винищувачі нового покоління
Китай взяв на озброєння новий інструмент штучного інтелекту DeepSeek. ШІ допомагає розробляти новітні бойові літаки — винищувачі-невидимки шостого покоління J-35 і J-50.
Про це повідомляє interestingengineering.com.
Видання посилається на слова головного конструктора Шеньянського інституту авіабудування Ван Юнціна. Той, зокрема, заявив, що його інженерні групи почали систематично впроваджувати DeepSeek у цикл розробки бойових літаків нового покоління. Зазначимо, що і сама модель DeepSeek була розроблена в Китаї.
За словами Ван Юнціна, його команда вирішила спробувати використати ШІ не тільки для автоматизації, а й як концептуального помічника у розв'язанні складних завдань проєктування та системної інтеграції. Схоже, DeepSeek дійсно може допомогти прискорити аналіз і надати нові рішення технічних проблем.
Штучний інтелект — це не просто периферійний інструмент, він впроваджується в основні робочі процеси, наголосив Ван Юнцин.
Як один із прикладів він навів автоматизацію трудомістких процедур перевірки та огляду, що дає змогу старшим інженерам переспрямовувати інтелектуальні ресурси на вирішення високопріоритетних завдань і архітектуру систем.
Китайські літаки-невидимки
Ван Юнцин також підтвердив триваючу розробку багатоцільових варіантів нових винищувачів з можливістю застосування їх у повітряно-морських цілях. Він стверджує, що є "стійкий прогрес відповідно до розроблених планів".
Китайські бойові літаки шостого покоління в оборонних колах позначаються як J-36 і J-50. Припускають, що вони можуть зіграти ключову роль в операціях китайських Військово-повітряних і Військово-морських сил. Цими розробками Китай прагне довести, що технологічний розрив із західними винищувачами-невидимками все більше скорочується.
У мережі вже викладали знімки і кадри (щоправда, неперевірені й офіційно не підтверджені) з прототипами нових літаків.
Розроблена лабораторією з Ханчжоу, система DeepSeek привернула міжнародну увагу на початку цього року. За оцінками експертів, вона виявилася цілком конкурентоспроможною і за деякими показниками навіть перевершила американські аналоги.

