У 2024 році правоохоронці відкрили 85 справ за злочини проти журналістів, — Офіс Генпрокурора
У 2024 році правоохоронці відкрили 85 справ за злочини проти журналістів, — Офіс Генпрокурора

У 2024 році правоохоронці відкрили 85 справ за злочини проти журналістів, — Офіс Генпрокурора

Лише шість з цих справ були передані до суду.

Упродовж 2024 року правоохоронці зареєстрували 85 кримінальних проваджень щодо злочинів, скоєних стосовно представників медіа. Водночас лише шість справ розслідували й передали до суду з обвинувальними актами. 

Про це повідомляє Інститут масової інформації (ІМІ) з посиланням на дані Офісу Генпрокурора України, які охоплюють період з 1 січня по 31 грудня 2024 року.

Із загальної кількості кримінальних проваджень 59 зареєстровано за статтею 171 («Перешкоджання законній професійній діяльності журналістів») Кримінального кодексу України (ККУ). З них 33 були закриті, три — передані до суду. У ще 23 провадженнях рішення поки не ухвалено.

24 кримінальних провадження зареєстрували за статтею 345-1 ККУ («Погроза або насильство щодо журналіста»). З них п'ять закрито, три передано до суду, і в 16 провадженнях рішення наразі не ухвалено.

Крім того, правоохоронці зареєстрували одне кримінальне провадження за статтею 347-1 ККУ («Умисне знищення або пошкодження майна журналіста»), рішення щодо якого було закрито. Також одне провадження відкрили за статтею 348-1 ККУ («Посягання на життя журналіста»), в якому рішення ще не ухвалено.

З 1 січня по 31 березня 2025 року правоохоронці зареєстрували 11 кримінальних проваджень щодо злочинів, скоєних стосовно представників медіа. З них до суду не було передано жодного, два провадження закрито, у дев'яти випадках рішення ще не було ухвалено.

Як повідомляє ІМІ, із загальної кількості кримінальних проваджень за 2025 рік п'ять зареєстровано за статтею 171, ще п’ять — за статтею 345-1 і одне — за статтею 347-1 Кримінального кодексу України. 

Протягом 2023 року правоохоронці зареєстрували 77 кримінальних проваджень щодо злочинів, скоєних стосовно представників медіа. Сім з них передали до суду з обвинувальними актами.

Фото: ІМІ

LIKED THE ARTICLE?
СПОДОБАЛАСЯ СТАТТЯ?
Help us do more for you!
Допоможіть нам зробити для вас більше!
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
Долучитись
Источник материала
loader
loader