/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F209%2F87c0f8eaea8c0a818cfb402811f669f5.png)
Закон про військового омбудсмена може бути ухвалений за місяць-півтора - Решетилова
Про це уповноважена з питань захисту прав військовослужбовців та їхніх сімей Ольга Решетилова повідомила у телеетері, передає Укрінформ.
«Я сподіваюся, що наступного тижня він (законопроєкт - ред.) буде розглянутий комітетом. Ну, а далі від того, наскільки багато буде правок і зауважень у парламентарів, буде залежати швидкість розгляду. Ми дуже сподіваємося, що протягом місяця, максимум півтора, ми вже будемо мати готовий, підписаний Президентом закон і зможемо повноцінно включитися у формування інституції», - зазначила Решетилова.
Стосовно того, які норми можуть викликати дискусію, Решетилова зауважила, що парламент може ставити питання щодо конституційності цього законопроєкту.
«У нас є визначені Конституцією повноваження Президента, де не передбачено створення ним окремих інституцій. Тому ми в законі прописали про статус військового омбудсмана, що це допоміжний орган президента, тобто той орган, який Президент має право, згідно з Конституцією, створювати. Це перше питання. Друге питання буде, очевидно, у взаємодії з парламентським уповноваженим з прав людини - де у нас перетинаються повноваження, де ні. І я тут хочу наголосити, що за своєю природою це дві абсолютно різні інституції, які мають взаємодоповнювати одна одну», - пояснила Решетилова.
За її словами, у парламентського уповноваженого залишаються всі його повноваження - він може розглядати скарги військовослужбовців, здійснювати нагляд за дотриманням прав людини в секторі безпеки і оборони, а військовий омбудсмен буде вбудований у вертикаль Верховного головнокомандувача і діятиме на виконання функцій Президента зі здійснення цивільного демократичного контролю за сектором безпеки і оборони, що прописано в законі про національну безпеку України.
«На відміну від парламентського уповноваженого, я, якщо бачу проблему, як уповноважена президента збираю координаційні наради, вимагаю рішень від представників органів військового управління, ми вносимо зміни у відповідні нормативно-правові акти, ми напрацьовуємо ці рішення, пропонуємо їх головнокомандувачу або Верховному головнокомандувачу. Тобто це безпосередня участь у реалізації рішень в секторі безпеки і оборони», - пояснила Решетилова.
Водночас вона зауважила, що для виконання своїх обов’язків їй наразі не вистачає чіткого алгоритму дій, кадрового ресурсу та фінансування, і ухвалення цього закону дозволить вирішити ці проблеми.
«Наше завдання - відновити відчуття справедливості для війська українського і, відповідно, збільшити його мотивацію. Я думаю, що це задача всього українського суспільства - зробити так, щоб ті найкращі люди нашого суспільства, які стали на захист своєї держави, почувалися захищеними, мали інструменти захисту своїх прав», - наголосила Решетилова.
Як повідомляв Укрінформ, 8 травня до Верховної Ради внесли проєкт закону №13266 про військового омбудсмана, він визначений Президентом як невідкладний. На цей час документ одержаний Верховною Радою та переданий на розгляд керівництву.

