Журналістка «Громадського радіо» Мар’яна Чорнієвич отримала листа з погрозами
Журналістка «Громадського радіо» Мар’яна Чорнієвич отримала листа з погрозами

Журналістка «Громадського радіо» Мар’яна Чорнієвич отримала листа з погрозами

Цей випадок є прикладом онлайн-гендерно зумовленого насильства проти журналістки, який одночасно охоплює кілька форм.

8 травня  журналістка Мар’яна Чорнієвич під час ефіру на «Громадському радіо» отримала на електронну адресу листа з погрозами  від невідомого користувача.

Про це повідомляють «Жінки в медіа».

Зазначається, що під час ефіру, о 9:20, на особисту електронну адресу журналістки надійшов лист від невідомого користувача з електронної пошти на домені mail.ru. Повідомлення містило нецензурну лексику на адресу журналістки, а також погрозу: «В общем так если ты паскуда будешь вести пропаганду я твою фотку буду вставлять в порно и выставлять в соц сетях».

«Судячи зі змісту листа, можу припустити, що цей користувач слухав увесь мій ефір», — повідомила Мар’яна Чорнієвич.

Серед тем ефіру були: ситуація на фронті, пропагандистські практики у РФ напередодні 9 травня, сучасне викладання теми Другої світової війни у школах, а також запуск онлайн-курсу з української мови для українців, які перебувають на тимчасово окупованих територіях.

У ГО «Жінки в медіа» кажуть, що цей випадок є прикладом онлайн-гендерно зумовленого насильства проти журналістки, який одночасно охоплює кілька форм. 

Того ж дня журналістка спільно з ГО «Жінки в медіа» підготувала звернення до Департаменту кіберполіції Національної поліції України з проханням вжити відповідних заходів реагування.

Особу, яка надіслала погрози, було ідентифіковано працівниками кіберполіції — він перебуває на тимчасово окупованій території України.

«Цей випадок демонструє, наскільки вразливими до онлайн-насильства залишаються журналістки, особливо під час висвітлення суспільно чутливих тем — війни, історичної пам’яті, мовної політики. Цілеспрямована атака під час прямого ефіру, сексуалізовані погрози та шантаж — усе це свідчить про спробу залякати, змусити замовкнути, вплинути на зміст журналістської роботи. Факт того, що особу нападника вдалося ідентифікувати, є важливим прецедентом: онлайн-злочини можуть бути розслідувані, навіть якщо їхні виконавці перебувають на тимчасово окупованих територіях. Це ще раз підкреслює важливість фіксації інцидентів та взаємодії з громадськими організаціями і правоохоронцями», — зазначає Ліза Кузьменко, голова ГО «Жінки в медіа».

«Детектор медіа» звернувся по коментар до журналістки. 

Фото:Мар'яна Чорнієвич/фейсбук

LIKED THE ARTICLE?
СПОДОБАЛАСЯ СТАТТЯ?
Help us do more for you!
Допоможіть нам зробити для вас більше!
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
Долучитись
Источник материала
loader
loader