/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F434%2F33095f3243495aa0d89c1d57c090c774.jpg)
Розкриті технічні характеристики північнокорейської тактичної балістичної ракети KN-23
8 травня Північна Корея здійснила серію запусків балістичних ракет малої дальності в бік Японського (Східного) моря. За даними південнокорейського Генштабу, випробування тривали з 8:10 до 9:20 ранку за місцевим часом. Деякі ракети пролетіли до 800 км, інші — від 250 до 350 км. Було зафіксовано застосування щонайменше двох типів озброєння — KN-23 та KN-25, повідомляє Мілітарний.
KN-23 та KN-25 — це тактичні балістичні ракети, розроблені КНДР для ураження цілей на середніх та малих відстанях. KN-23 вважається північнокорейським аналогом російського комплексу «Іскандер», має дальність до 600 км, маневрує на всьому етапі польоту та здатна нести як звичайну, так і ядерну бойову частину. Вона запускається з мобільної пускової установки та здатна летіти по квазібалістичній траєкторії, що ускладнює її перехоплення.
KN-25 — це реактивна система залпового вогню великого калібру (близько 600 мм), яка стріляє ракетами з дальністю понад 380 км. Хоча вона нагадує РСЗВ, кожен її снаряд вважається керованою ракетою з окремим наведенням. KN-25 має високу точність і розглядається як дешевший і масовіший засіб удару, здатний перевантажити системи ППО противника. Обидві ракети — частина стратегії КНДР з розвитку мобільних та непередбачуваних засобів доставки.
Південнокорейські та американські розвідувальні служби заздалегідь відстежували підготовку до запусків і одразу після початку пусків почали моніторинг. Вся зібрана інформація була оперативно передана союзникам — США та Японії. Це вже четверте подібне випробування КНДР у 2025 році: раніше були зафіксовані пуски 6 січня (гіперзвукова ракета середньої дальності), 14 січня та 10 березня (ракети малої дальності).
Цьогоріч Пхеньян утримується від демонстрації міжконтинентальних балістичних ракет, що може бути спробою не провокувати адміністрацію президента США Дональда Трампа. Водночас серійні запуски малодальніх ракет можуть вказувати на тестування нових модифікацій, потенційно призначених для експорту — зокрема до держави-терористки росії, яка, за даними західних джерел, вже отримувала північнокорейські боєприпаси.
На тлі ракетних запусків з суші стало відомо про завершення випробувань нового багатоцільового есмінця ВМС КНДР під назвою «Чхве Хьон». Під час тестів корабель продемонстрував здатність до пуску зенітних, крилатих і протикорабельних ракет, а також роботу артилерійських систем, зокрема 127-мм гармати та зенітно-артилерійського комплексу.

