/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F52%2Fdf0d1b0e296cda3bbf3188971dbb12be.jpg)
Сильні рішення "Коаліції охочих": політолог припустив реакцію Росії
Політолог Олег Саакян в ефірі 24 Каналу заявив, що"Коаліція охочих" зробила кілька важливих кроків на підтримку України. Перше – виникла рішуча ініціатива стосовно Росії, яка стала переломним моментом.
Які небезпеки постають перед Україною
Раніше не було ультиматумів, тим паче узгоджених між Україною, Європою та Сполученими Штатами. І ось тепер він виник: або припинення вогню, або посилення санкцій і протидія Росії.
Друге – сам порядок денний припинення вогню та ультиматуму вже сформовано і нав’язано Україною, Європою та США.
Європа наразі створила коридор, у якому США не можуть діяти інакше. Тепер ця ультимативна позиція нав'язується Росії. Росія опинилася перед вибором, і Путін зараз у пастці. Чітко і прямо: або переговори, або війна,
– зазначив Олег Саакян.
Він додав, що якщо Владімір Путін обирає переговори, йому доведеться погодитися на припинення вогню без жодних умов, хоча раніше він намагався "продати" це як поступку. Якщо ж він відмовиться, включається інша логіка: необхідно звернутися до США щодо посилення санкцій проти Росії.
У цьому погодженому сценарії Європа стимулюватиме США до рішучих дій проти Росії та активнішої військової підтримки України. У новій політичній реальності, яку формує команда Трампа, підтримка України також отримує легітимність.
Путін переграв. У нього був шанс із Дональдом Трампом, де можна було щось виторгувати. Але зараз Трамп уже не може зробити ці кроки через внутрішньополітичні ризики,
– наголосив політолог.
Він також зазначив, що Росія опинилася біля розбитого корита. Втім, і для України залишаються певні загрози. По-перше, Росія може вдатися до ескалації: наступальних дій, масованих обстрілів українських міст, атак на цивільну інфраструктуру.
Важливо! Дмітрій Медведєвобурився тим,що замість "мирних" переговорів у Києві лідери Заходу пригрозили Росії новими санкціями за відмову від 30-денного перемир'я. Дмітрій Пєсков заявив, що Росію не лякають нові санкції, мовляв, Москва до них звикла і вміє мінімізувати наслідки.
По-друге, існує ризик, що команда Трампа наполягатиме на двосторонніх прямих переговорах між Україною та Росією без гарантій з боку третіх сторін. У такому разі Україна опиниться в ситуації, коли знову виникнуть сумніви щодо того, хто саме не прагне припинення війни. Це перетворить переговори на імітацію, а бойові дії триватимуть.
Третя можлива пастка полягає в тому, що Росія "погоджується на перемир'я", але згодом звинувачує Україну в його зриві, а Сполучені Штати не наважуються чітко визнати, що саме Росія порушила домовленості. У такому випадку можлива криза в межах трансатлантичної коаліції: Європа наполягає на санкціях, а США можуть знову заявити, що слід розібратися, хто саме зірвав перемир'я.

