/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F209%2F1dcfc4ad79273e3cc81ec3f23fbcaf51.jpg)
Китай не допускає незалежності Тайваню: Ніколи не був і не буде державою
Про це на брифінгу заявив речник МЗС КНР Лінь Цзянь, передає власкор Укрінформу в Китаї.
«Повернення Тайваню до складу Китаю є переможним результатом Другої світової війни та невід’ємною частиною повоєнного міжнародного порядку», - сказав Лінь, коментуючи заяви представників адміністрації острова про привласнення комуністичною владою КНР перемоги у Війні опору китайського народу японській окупації, в якій значну роль відіграли війська Республіки Китай, як офіційно називається Тайвань.
Дипломат також зазначив, що суверенітет Китаю надТайванем підтверджується рядом чинних міжнародних документів, зокрема Актом про капітуляцію Японії.
«У світі існує лише один Китай. Тайвань є невіддільною частиною території Китаю і уряд Китайської Народної Республіки є єдиним законним урядом, що представляє весь Китай», - підкреслив Лінь.
Він додав, що належність материкової частини країни і Тайваню до єдиного Китаю є незаперечним фактом, хоча сьогодні обидві сторони Тайванської протоки ще не досягли повного «возз’єднання».
«Цей факт ніколи не змінювався і не допускає жодних змін. Тайвань ніколи не був державою в минулому і ніколи не буде державою в майбутньому, незалежно від того, як і що робить чи говорить влада Демократичної партії (Тайваню на чолі з президентом-прихильником незалежності Лай Чінте – ред.)», – сказав речник зовнішньополітичного відомства.
За його словами, це історичний та юридичний факт і справжній статус-кво в Тайванській протоці.
«Дії чинного керівництва Тайваню не призведуть до зміни визнання міжнародною спільнотою принципу єдиного Китаю і Китай урешті решт досягне «возз’єднання», - заявив дипломат.
Тайвань ніколи не входив до складу КНР і від моменту проголошення останньої у 1949 році управляється власною адміністрацією. Проте комуністична влада в Пекіні вважає острів своєю бунтівною провінцією і погрожує застосувати військову силу для його «возз’єднання» з материком.
Як повідомляв Укрінформ, країни «Групи семи» (G7) стурбовані посиленням військової активності Китаю навколо Тайваню та збільшенням кількості і масштабів навчань Народно-визвольної армії КНР поблизу острова.
Фото: bannerbuzz.co.uk
