Прайс-кепи заважають реалізовувати сонячну електроенергію – голова ради Української асоціації відновлювальної енергетики
Дієвість сонячної генерації стримується чинними ціновими обмеженнями на ринку електроенергії – прайс-кепами. Про це заявив голова ради Української асоціації відновлювальної енергетики Станіслав Ігнатьєв.
На його думку, сонячні електростанції демонструють суттєве зростання генерації в денні години, однак через обмеження ціни електроенергії їхній потенціал залишається нереалізованим.
«Дуже часто в денний період сонячні станції навіть обмежуються електропостачання, оскільки прайс-кепи не дозволяють продавати цю електричну енергію», – підкреслив Ігнатьєв.
Він додав, що попри проблеми з реалізацією, залишається прихильником розвитку сонячної енергетики: «Хоча я, знову-таки, прихильник сонячної генерації електричної енергії, але є така проблема».
Окремо Ігнатьєв відзначив зростання доступного імпорту з ЄС: «Збільшив на сьогодні «Укренерго» можливість постачання електричної енергії з Європи, тобто імпорту електричної енергії на рівні 2,1 ГВт вже з 1 грудня».
За його словами, попри обмеження з боку Угорщини, інші країни «хочуть робити бізнес з Україною» в частині постачання електроенергії.

