Заморозки на Рівненщині пошкодили картоплю, але прогнози оптимістичні
Заморозки на Рівненщині пошкодили картоплю, але прогнози оптимістичні

Заморозки на Рівненщині пошкодили картоплю, але прогнози оптимістичні

Заморозки на Рівненщині пошкодили картоплю, але прогнози оптимістичні

Травневі приморозки завдали шкоди посівам картоплі на Рівненщині. У деяких господарствах вона почорніла, оскільки обмерзла. Зазнала пошкоджень навіть та картопля, яка була вкрита агроволокном.

Про це повідомив голова Асоціації фермерів та приватних землевласників Рівненщини Андрій Кузьмич виданню «Про Рівне».

«Ситуація для аграріїв із травневими приморозками складна. Цього року, як ніколи, ми переконалися, що погода є визначальною для сільського господарства. Наша область піддалася активному антициклону, і майже п’ять днів поспіль були приморозки. Вони наробили багато лиха. Адже значна частина картоплі вже проросла, а під час холодів обмерзла. Навіть постраждала та, яка була вкрита агроволокном. Ми побачили, що у точках дотику з покривним матеріалом є пошкоджене листя», — розповів він.

Попри таку ситуацію фахівець все-таки дає позитивний прогноз на відновлення вегетації, зокрема у картоплі.

«Є висока ймовірність, що картопля відновиться, як то кажуть у народі — «відмолодиться». Звичайно, це вплине на врожай, зокрема змістяться терміни дозрівання. Варто відзначити й те, що за середньодобових температур +8°С рослини все одно стресують. І це навіть тоді, коли немає приморозків. Вони перестають рости. Це також негативно впливає на врожай», — додає Андрій Кузьмич.

Аграрії вже почали вживати заходів для мінімізації збитків: підживлюють рослини стимуляторами росту, гуматами й антистресантами. Також проводять обробку проти грибкових захворювань. Адже пошкоджене листя — це відкриті ворота для захворювання.

Складною є ситуація і з тепличними рослинами — томатами, перцем, баклажанами. Господарства, які не забезпечили опалення у теплиці, втратили розсаду.

«Доволі непроста ситуація і по технічних культурах, зокрема ріпаку. Деякі фермери попри цвітіння заорюють цю культуру в ґрунт. Адже є обмерзання. Тому можна прогнозувати, що ціна на ріпак цього року буде високою. Те саме стосується сої. Вона вже зійшла в багатьох господарствах і примерзла. Тому її будуть пересівати. А це додаткові незаплановані витрати», — пояснює Андрій Кузьмич.

Источник материала
loader
loader