Польський міністр: У ЄС поменшає української агропродукції з 6 червня
Польський міністр: У ЄС поменшає української агропродукції з 6 червня

Польський міністр: У ЄС поменшає української агропродукції з 6 червня

Польський міністр: У ЄС поменшає української агропродукції з 6 червня

Україна та ЄС із 6 червня повернуться в торгівлі до регуляторних норм, передбачених Угодою про асоціацію, що обмежують, зокрема, обсяги агропродукції, яку наша країна може постачати на європейський ринок.

Про це у Брюсселі під час пресконференції за підсумками Ради міністрів ЄС заявив Чеслав Секерський — міністр сільського господарства та регіонального розвитку Польщі, яка головує в Євросоюзі, пише «Укрінформ».

«Ми повертаємося до Угоди про асоціацію, яка надає не таке велике відкриття європейського ринку, як це відбувалося за умовами АТЗ», — сказав польський урядовець.

Наразі Україна і Єврокомісія продовжують переговори щодо визначення умов торгівлі після завершення дії АТЗ.

«Ми маємо серйозні проблеми у відносинах між ЄС і Україною. Експорт до ЄС є важливим джерелом надходжень для українського бюджету, а також для фінансування оборони. Ми маємо чітке бачення, що Україна потребує допомоги та має її отримати, такими є висновки глав держав і урядів. Але ми маємо дещо різні погляди, яким чином ця допомога має фінансуватися. Фінансовий тягар не має лягати лише на одну професійну групу — на фермерів. Тобто не може бути повної відкритості у цьому», — зазначив Секерський, уточнивши, що ситуація на аграрному ринку залежить від багатьох факторів, зокрема від якості та обсягів продукції.

Вартість виробництва в Україні, за його словами, є низькою, а обсяги виробництва — значними.

«Ми переконані, що у цих переговорах ми маємо все це враховувати. Ми маємо підтримувати Україну, але не за рахунок конкурентоспроможності європейського сільського господарства, зокрема у сусідніх з Україною країнах», — наголосив польський міністр.

Також він заявив, що предметом переговорів між Україною та ЄС має бути дотримання стандартів якості продукції та реформи у сільському господарстві. Приведення української продукції у відповідність до стандартів ЄС, на переконання Секерського, є питанням не лише конкурентоспроможності, але й захисту європейських споживачів.

«Коли настане час торгівлі за Угодою про асоціацію, на європейський ринок буде потрапляти менше української продукції, ніж за умовами АТЗ. Не є таємницею, що переговори між Європейською комісією та Україною тривають. Вони на початковій стадії. Але саме Єврокомісія має компетенцію вести переговори про торгівлю», — резюмував Чеслав Секерський.

Источник материала
loader
loader