Apple оголосила про зміни в роботі App Store на території Європейського Союзу
Apple оголосила про зміни в роботі App Store на території Європейського Союзу

Apple оголосила про зміни в роботі App Store на території Європейського Союзу

Зміни ввели після штрафу, який Єврокомісія наклала на компанію у квітні цього року через порушення положень Закону про цифрові ринки.

Компанія Apple вносить зміни в роботу App Store на території Європейського Союзу після штрафу за порушення положень Закону про цифрові ринки (DMA). Про це компанія повідомила у своєму блозі.

Нова модель комісій Store Services Fee передбачає два рівні. Розробники на першому рівні, які платитимуть 5%, зможуть скористатися базовими функціями App Store, як-от відгуки та доступ до підтримки Apple. Водночас вони не матимуть доступу до просунутих інструментів, як-от автоматичні оновлення чи передзавантаження.

Другий рівень з повним доступом передбачає 13% комісії. На цьому рівні за замовчуванням залишаються усі додатки, проте розробники зможуть перейти і на дешевший варіант.

Серед змін також — комісія Core Technology Commission, тобто 5% на зовнішні покупки в додатках, розповсюджених через App Store. Для деяких розробників все ще діятиме стара Core Technology Fee — €0,50 за кожну інсталяцію після першого мільйона на рік.

З 1 січня 2026 року Apple планує перейти на єдину бізнес-модель для розробників у ЄС. 

Нагадаємо, у квітні Єврокомісія оштрафувала компанію Apple на суму 500 млн євро за невиконання Закону про цифрові ринки (DMA). Розробники додатків, які поширюють свої продукти через App Store, повинні безплатно інформувати користувачів про альтернативні пропозиції поза межами магазину. 

Єврокомісія з’ясувала, що Apple встановлює низку обмежень, які не дозволяють розробникам і споживачам сповна скористатися перевагами альтернативних каналів розповсюдження або дешевших пропозицій. Apple не змогла довести, що такі обмеження є об’єктивно необхідними та пропорційними. Компанія заявила про намір оскаржити рішення Єврокомісії.

Фото: Unsplash

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
Долучитись
Теги по теме
Евросоюз Apple
Источник материала
loader
loader