/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F432%2F23908b7136b47156700d78453d7dddf3.jpg)
Литва повідомила ООН про вихід із договору про протипіхотні міни через загрозу з боку РФ
Литва повідомила Організацію Об'єднаних Націй (ООН) про свій вихід із договору про заборону протипіхотних мін. Причина пов'язана із загрозою з боку Росії
Про це заявив міністр закордонних справ Литви Кестутіс Будріс у соцмережі Х.
"Сьогодні Литва офіційно повідомила генерального секретаря ООН про свій вихід із Договору про заборону протипіхотних мін. Це рішення було ухвалено нелегко", - написав він.
Будріс підкреслив, що Литва не має жодних ілюзій щодо того, що "путінська Росія є найбільшою довгостроковою екзистенціальною загрозою для Європи.
Читайте також: Реальна загроза з боку Росії: як країни Балтії готуються боронити свої кордони
"(Росія - ред.) веде війну для досягнення політичних цілей, підриває стабільність за допомогою саботажу і готується до тривалої конфронтації. Перед обличчям таких загроз Литва вживе всіх необхідних заходів для захисту своєї держави, населення і кожного дюйм території НАТО - усіма ефективними військовими засобами", - йдеться у дописі глави литовського МЗС.
Він також додав, що прихильність Литви відповідальній обороні та міжнародному гуманітарному праву, зокрема захисту цивільних осіб, залишається непохитною.
Як зазначає Reuters, країна перестане бути пов'язаною з договором через 6 місяців після цього повідомлення.
Агентство також нагадало, що парламенти всіх країн НАТО і ЄС, які межують із Росією, а саме - Литви, Латвії, Естонії, Фінляндії та Польщі - схвалили вихід своїх держав із договору, пославшись на зростаючу військову небезпеку з боку РФ.
- Раніше повідомлялося, що міністри оборони Естонії, Латвії та Литви підтвердили намір з наступного року збільшити видатки на оборону до 5% ВВП.

