Разом із наступом РФ на Сумщині стартував будівельний проєкт вартістю понад 60 млн грн
Разом із наступом РФ на Сумщині стартував будівельний проєкт вартістю понад 60 млн грн

Разом із наступом РФ на Сумщині стартував будівельний проєкт вартістю понад 60 млн грн

Управління житлово-комунального господарства Конотопської міської ради Сумської області оголосило повторний тендер на реконструкцію будівлі дитячого відділення районної центральної лікарні Конотопа, розташованого за 70 км від кордону з РФ. ПрАТ «Сумбуд» подало найнижчу пропозицію – 62,58 млн грн. Нині фірма очікує рішення тендерного комітету. Це найвартісніше цивільне будівництво в регіоні, яке припало на початок весняного наступу РФ на Сумщину. Про це йдеться в матеріалі «Главкома» «Велике будівництво на Сумщині. Найдорожчі проєкти, які стартували разом із російським наступом».

Реконструкцію планується завершити до кінця 2026 року. Джерелом фінансування робіт є субвенція з державного бюджету, надана в межах Програми з відновлення України, що реалізується на підставі Фінансової угоди між Україною та Європейським інвестиційним банком.

Від Конотопа до кордону з РФ – приблизно 70 км
Від Конотопа до кордону з РФ – приблизно 70 км
мапа: DeepState

За інформацією державного вебпорталу Dream, Конотопська райлікарня обслуговує понад 20 тис. дітей району. За рік в середньому отримують стаціонарну допомогу 1,5 тис. дітей. Зазначається, що протягом останніх років двоповерхова будівля дитячого відділення була в аварійному стані. Зараз відділення тимчасово переведено у приміщення терапевтичного корпусу лікарні. Реконструкція передбачає утеплення фасаду й покрівлі; заміну вікон і дверей; облаштування опалення, вентиляції, водопостачання, водовідведення, блискавкозахисту; здійснення внутрішнього опорядження; встановлення санітарно-технічного обладнання, меблів, техніки, обладнання для реабілітації, дитячого майданчика тощо.

За даними YouControl, «Сумбудом» володіє та керує сум'янин Сергій Сумбатов. З 2016 року фірма натендерила понад 385 млн грн, найбільше в Департаменті капітального будівництва Сумської міськради.

Проєкт реконструкції дитячого відділення Конотопської райлікарні
Проєкт реконструкції дитячого відділення Конотопської райлікарні
фото: dream.gov.ua

Варто зазначити, що реконструювати дитяче відділення конотопської райлікарні місцева влада намагається не вперше. У травні минулого року проєкт дістався ТОВ «Нікострой», роботи вартістю 69,37 млн грн мали б завершитися до кінця 2025-го. Однак тоді Держаудитслужба виявила порушення в закупівлі: замовник не відхилив тендерну пропозицію, яка мала бути відхилена за законом. Щоб усунути порушення, контракт наприкінці зими врешті-решт було розірвано, а підрядник лишився з порожніми руками. Ба більше, тоді розслідувачі виявили, що «Нікострой» завищив ціни на деякі будівельні матеріали. До речі, ця фірма прийшла і на новий тендер, але програла «Сумбуду».

Раніше «Главком» повідомляв, що в селі Киселівка Чорнобаївської громади Херсонської області стартувало масштабне будівництво. На реконструкцію тутешньої гімназії виділено 100,38 млн грн. Відстань до лінії фронту звідси – 20-25 км.

До слова, один із найдорожчих в Україні будівельних проєктів поблизу фронту – капітальний ремонт дитячого садка №180 у Кривому Розі. У лютому департамент капітального будівництва Дніпропетровської ОДА уклав договір із ТОВ «СК Стройінвест» на 108,3 млн грн. Роботи фінансуються з місцевого бюджету і мають завершитися до кінця 2026 року.

Крім того, у прифронтовій території Херсонщини, поблизу з адмінмежею Миколаївської області розгорнулося найбільш коштовне будівництво в Україні. Мова йде про село Посад-Покровське, розташоване на території Чорнобаївської громади за 30-40 км від лінії фронту.

Источник материала
loader