/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F209%2F327ffdbf14cc711920ad54985bcca061.jpg)
Українські протимінні кораблі беруть участь у міжнародних навчаннях серії «Сі Бриз 2025»
Як передає Укрінформ, про це у Фейсбуці повідомила пресслужба ВМС ЗСУ.
«30 червня у порту Портленд (Велика Британія) було урочисто відкрито другу частину міжнародних багатонаціональних навчань Сі Бриз за участі Військово-Морських сил ЗСУ. Основною темою в морській компоненті традиційно залишається протимінна діяльність», - йдеться в повідомленні.
Зазначається, що в море вийшли чотири українських протимінних кораблі, серед яких нещодавно прийняті до складу ВМС ЗСУ «Маріуполь» і «Мелітополь», а також іноземні кораблі зі складу постійної протимінної групи НАТО.
Мета навчань - відпрацювати підготовку підрозділів у середовищі, наближеному до реального, щоб забезпечити повноцінну інтеграцію у багатонаціональних операціях. Основну увагу буде приділено оцінці взаємосумісності українських підрозділів до вимог і стандартів країн-партнерів.
За інформацією пресслужби, під час церемонії відкриття представник української сторони комодор Дмитро Коваленко подякував партнерам за постійну підтримку і допомогу та зазначив, що розмінування Чорного моря є життєво важливим для усіх чорноморських країн, адже безпечне функціонування торговельного судноплавства є основою економічної стабільності та процвітання регіону.
Своєю чергою представник 6 флоту США контрадмірал Майкл Маттіс наголосив на важливості бойового досвіду, яким діляться з партнерами українські військові моряки, адже Чорноморський регіон, за його словами, - це життєво важливий для продовольчої безпеки великий центр глобальної торгівлі.
У пресслужбі також додали, що цього року до морської компоненти навчання Сі Бриз 2025 долучилися представники 22 країн, серед яких країни-члени НАТО та країни-партнери.
Як повідомлялося, 21 червня підрозділи морської піхоти України взяли участь в багатонаціональних навчаннях "Сі Бриз 2025" — масштабному комплексі тренувань, що має на меті поглиблення взаємодії та обмін досвідом між військовослужбовцями дружніх держав.

