/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F52%2F8caccc711bbdecc7b194d28160422848.jpg)
Відчувають загрозу: сусіди Росії виходять із конвенції про заборону протипіхотних мін
Україна ухвалила подібне рішення пізніше, 29 червня, керуючись логікою війни та необхідністю ефективного захисту. Про це 24 Каналу розповів політолог Володимир Фесенко.
Чому сусіди Росії вийшли з Оттавської конвенції
Свого часу Україна, як і більшість демократичних країн, підтримала Оттавську конвенцію про заборону протипіхотних мін. Це розглядалося як гуманітарний крок. Вважалося, що такі міни становлять загрозу не лише для військових, а передусім для мирного населення.
У Міністерстві закордонних справ України пояснили, чому наша держава вирішила вийти з цієї конвенції. Головна причина – Росія її ніколи не підтримувала. У мирний час це була справа росіян, і Україна залишалася частиною цивілізованого світу, дотримуючись заборони. Однак з початком війни – спочатку гібридної, а потім повномасштабної – стало очевидно, що Росія має перевагу зокрема через можливість застосування протипіхотних мін, водночас Україна добровільно себе обмежувала.
Ми самі себе обмежували, а на війні не варто давати перевагу ворогу,
– наголосив Володимир Фесенко.
Першими відмовилися від дотримання конвенції країни Балтії, які межують з Росією й відчувають постійну загрозу. Попри те, що ці держави є членами НАТО, вони ухвалили рішення мінувати свої кордони, щоб зменшити ризик російських атак. Враховуючи їхню меншу чисельність населення й обмежені ресурси, цей крок був необхідністю.
Україна зробила аналогічний крок трохи пізніше – можливо, з тактичних міркувань, аби не бути першою. Але логіка війни підштовхнула до цього рішення. Україна має захищатися від підступного ворога, який значно переважає у багатьох аспектах – чисельності армії, техніці, ресурсах. Тому ми не можемо дозволити собі самостійно обмежуватися у використанні певних видів озброєння.

