Rheinmetall побудував у Німеччині завод із виробництва деталей для F-35
Rheinmetall побудував у Німеччині завод із виробництва деталей для F-35

Rheinmetall побудував у Німеччині завод із виробництва деталей для F-35

Німецька оборонна компанія Rheinmetall побудувала у Веце, що в землі Північний Рейн-Вестфалія, завод з виробництва секцій фюзеляжу для американського винищувача-бомбардувальника F-35.

Як пише Spiegel, виробництво розпочнеться за кілька днів, передає Укрінформ.

Rheinmetall постачає компоненти американській компанії Northrop Grumman, яка раніше виготовляла центральні секції фюзеляжу (що складаються приблизно з 300 тисяч окремих деталей) у США. Тепер компанія побудувала завод, вартість якого становить близько 200 мільйонів євро.

Щороку вироблятиметься 30 секцій центрального фюзеляжу, але обсяги можуть бути збільшені.

«Ми прагнемо виробляти до 36 цих основних компонентів для найуніверсальнішого та найпотужнішого винищувача у світі тут, у Веце», – сказав генеральний директор Rheinmetall Армін Паппергер, висловивши впевненість, що Німеччина також розмістить додаткові замовлення.

Будівництво двотонної центральної секції – це складний процес; після серії технічних підготовчих робіт та різних етапів виробництва першу секцію центрального фюзеляжу планується поставити замовнику восени 2026 року. Її буде відправлено до США, де винищувач буде зібраний з усіма іншими компонентами та зроблений невидимим для радарів.

Rheinmetall має рамковий контракт на 400 секцій центральних фюзеляжів F-35, які мають бути побудовані протягом 17-20 років. Виробництво буде нарощуватися поступово. Наразі на об'єкті поблизу аеропорту Веце працює 200 осіб; очікується, що до осені 2026 року кількість працівників буде збільшено більш ніж удвічі.

Німеччина замовила 35 літаків F-35. Вони призначені для заміни застарілих винищувачів Tornado Бундесверу.

Як повідомлялось, наразі німецька оборонна компанія зосереджена на артилерії, танках, боєприпасах та системах протиповітряної оборони. Однак Rheinmetall, виробництво якої значно зросло через війну в Україні, розширює своє портфоліо, включаючи дрони, супутники та аеронавігаційні технології. Компанія є одним з важливих постачальників певних видів озброєнь для України.

Фото: dpa

Теги по теме
Германия Самолет
Источник материала
loader
loader