У МЗС Китаю підтвердили, що Сі Цзіньпін пропустить саміт БРІКС у Бразилії
У МЗС Китаю підтвердили, що Сі Цзіньпін пропустить саміт БРІКС у Бразилії

У МЗС Китаю підтвердили, що Сі Цзіньпін пропустить саміт БРІКС у Бразилії

Голова КНР Сі Цзіньпін не братиме участі у саміті БРІКС у бразильському місті Ріо-де-Жанейро 6-7 липня. Китай на зустрічі глав-держав організації найбільших за площею та населенням країн, що розвиваються, представлятиме прем’єр-міністр Лі Цян.

Про це на брифінгу повідомила речниця МЗС КНР Мао Нін, передає кореспондент Укрінформу.

«Прем’єр Держради (уряду) Лі Цян із 5 по 8 липня відвідає Бразилію та візьме участь у 17-му саміті БРІКС у Ріо-де-Жанейро», – сказала Мао.

За її словами, механізм співпраці БРІКС пропонує найважливішу платформу для солідарності та співпраці між країнами, що розвиваються, та економіками, що розвиваються, і є основою універсальної та інклюзивної економічної глобалізації.

«Китайіз нетерпінням чекає на співпрацю з усіма сторонами для зміцнення стратегічного партнерства БРІКС, спільного вирішення викликів, що стоять перед країнами, спільного розвитку та глобального управління», – додала дипломат.

Водночас речниця зовнішньополітичного відомства не пояснила причин рішення влади Китаю направити на саміт у Бразилію прем’єра Держради.

«Китай цінує механізм БРІКС. Ми вважаємо, що БРІКС є важливою платформою для співпраці та розвитку на Глобальному Півдні і важливою силою для підтримки багатосторонності. Ми цінуємо співпрацю БРІКС і будемо брати участь у роботі формату БРІКС», – відповіла Мао на запитання про відсутність лідера країни на важливому зібранні в Ріо.

Раніше ЗМІ писали, що головною причиною небажання очільника Китаю відвідувати цьогорічний саміт БРІКС стало те, що він уже двічі зустрічався з президентом Бразилії Луїсом Інасіу Лулою да Сілвою менш ніж за рік – спочатку на саміті «Групи двадцяти» (G20) у Бразилії в листопаді минулого року, а потім 13 травня у Пекіні під час зустрічі глав МЗС форуму Китай - CELAC (Співдружність країн Латинської Америки та Карибського басейну).

Ще однією ймовірною причиною називається підвищена увага бразильської сторони до прем’єр-міністра Індії Нарендри Моді, з яким у Сі напружені стосунки, зокрема запрошення глави індійського уряду на державну вечерю після саміту БРІКС, оскільки в такому разі лідер Китаю міг би сприйматися не як головна особа на зустрічі.

Незалежно від причин відсутності голови КНР на саміті БРІКС, у Бразиліа чиновники не приховують свого розчарування, зазначаючи, що у травні Лула, якому важко літати літаком після перенесеної складної операції, усе ж відвідав Пекін як «жест доброї волі», очікуючи, що китайський лідер відповість взаємністю і приїде на саміт у Ріо.

Група БРІКС, до якої наразі входять десять країн із економіками, що розвиваються, у тому числі Бразилія, Китай, Індія, Росія та Іран, вважається головним геополітичним суперником блоку G7 провідних розвинутих економік світу й реалізовує конкуруючі ініціативи, такі як Банк розвитку БРІКС, БРІКС ПЕЙ (аналог SWIFT), спільна публікація статистичних даних БРІКС, резервна валюта БРІКС та інші.

Як повідомляв Укрінформ, кремлівський лідер Володимир Путін вирішив не їхати на саміт БРІКС у Бразилії через позицію країни щодо ордера Міжнародного кримінального суду на його арешт.

Фото: Ricardo on Unsplash

Теги по теме
Китай
Источник материала
loader
loader