У розвідці розповіли, чому РФ раптово заговорила про зменшення витрат на армію
У розвідці розповіли, чому РФ раптово заговорила про зменшення витрат на армію

У розвідці розповіли, чому РФ раптово заговорила про зменшення витрат на армію

У розвідці розповіли, чому РФ раптово заговорила про зменшення витрат на армію

Нині у РФ ростуть тарифи і борги.

Керівництво Російської Федерації почало активно просувати новий інформаційний наратив про нібито намір зменшити військові витрати. Такі заяви лунають на тлі серйозного погіршення економічної ситуації в країні.

Про це повідомила Служба зовнішньої розвідки України.

Зокрема, під час візиту до Киргизстану міністр закордонних справ РФ Сєргєй Лавров заявив, що Росія, на відміну від країн НАТО, нібито планує скорочення оборонного бюджету. Подібний меседж напередодні озвучив і російський диктатор Владімір Путін.

Як зазначають у СЗР, така різка зміна риторики Кремля пов’язана із загрозливою економічною ситуацією всередині країни. Міністр економічного розвитку РФ Максім Рєшетніков та голова Центробанку Ельвіра Набіулліна нещодавно визнали, що Росія перебуває на межі рецесії. На цьому тлі уряд уже ухвалив рішення про скорочення соціальних видатків на 13%.

Водночас, згідно з відкритими даними, цьогорічні оборонні витрати РФ становлять понад 140 мільярдів доларів США — більше, ніж сукупні витрати на освіту, охорону здоров’я та соціальну політику.

Також повідомляється про поглиблення фінансових проблем. Через санкції доходи РФ від продажу нафти й газу впали на 33% у порівнянні з аналогічним періодом минулого року. Водночас суттєво зросла заборгованість роботодавців із виплати зарплат: з майже 4,8 млн доларів у січні до понад 21 млн доларів станом на 1 червня.

Крім того, влада підвищила тарифи на комунальні послуги: з липня цього року — майже на 13%, а з травня наступного року планується зростання ще на 7%, тобто загалом на 20%.

"Кремль намагається за допомогою нового пропагандистського меседжу зменшити напругу в суспільстві та приховати наближення економічного колапсу", — резюмували в Службі зовнішньої розвідки України.

Нагадаємо, у Центрі протидії дезінформації назвали теми, на яких РФ спекулюватиме у першій половині липня.

Економіка Росії на межі, але це зовсім не означає, що вона вже розвалюється, — ще є ресурси.

Про можливості російської економіки та про джерела додаткових надходжень у статті "Економіка Росії під тиском війни: де Кремль шукатиме гроші?" пише експерт аналітичного центру Мережі захисту національних інтересів АНТС Єгор Остапов.

Джерело матеріала