/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F434%2Fc4602f53eb7ab230dd8ef7bad26ba145.jpg)
Сенат США проголосував за державне регулювання ШІ
Сенат США переважною більшістю голосів (99 проти 1) підтримав зняття 10-річного мораторію на державне регулювання штучного інтелекту, яке пропонує сумнозвісний законопроєкт Big Beautiful Bill, ініційований Дональдом Трампом, пише Reuters.
Що передбачає мораторій на державне регулювання ШІ
- Мораторій на державне регулювання ШІ – це тимчасова заборона для окремих штатів США ухвалювати власні закони про ШІ.
- Його ввели, щоб дати час на створення єдиних загальнонаціональних правил. Але тепер цю заборону скасували.
Як у США скасували мораторій на державне регулювання ШІ
- Ключову поправку запропонувала сенаторка-республіканка Марша Блекберн, яка раніше досягла компромісу з головою сенатського Комітету з торгівлі Тедом Крузом.
- За домовленістю, мораторій планували скоротити до п’яти років і дозволити штатам регулювати лише обмежені аспекти, пов’язані із захистом голосів артистів і безпекою дітей в онлайні.
- Утім, Блекберн в останній момент відкликала свою підтримку компромісу і виступила за повне скасування заборони.
Після скасування мораторію Сенат схвалив загальний законопроєкт, який передбачає податкові пільги і інфраструктурну підтримку сфери ШІ. Зокрема, йдеться про фонд у розмірі $500 млн, який має сприяти розвитку інфраструктури штучного інтелекту.
Технологічні гіганти Google і OpenAI заявили, що бачать у цьому рішенні шлях до уніфікованих правил, які сприятимуть інноваціям і зменшать регуляторний тиск із боку окремих штатів.

