/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F209%2F2e746b58b641e026cc1cc42a66d0c6a3.jpg)
ЄС продовжує зі Словаччиною діалог про імпорт газу на фоні блокування санкцій проти Росії
Про це повідомила журналістам у Брюсселі у п’ятницю речниця Єврокомісії Анна-Каіса Ітконен у відповідь на запитання журналіста, передає Укрінформ.
«Сторони обговорили ключові виклики для Словаччини, про які Комісія дуже добре знає. Діалог триває вже кілька місяців, і це стосується цін на енергоносії, подальших перспектив енергетичного ринку, зусиль щодо диверсифікації, включаючи альтернативних постачальників газу, нафти та ядерного палива, а також питань інфраструктури», – заявила речниця.
Зустріч відбулася в контексті довготривалої дискусії та діалогу зі Словаччиноюта «деякими іншими державами-членами ЄС», додала речниця.
Делегація Єврокомісії відвідала Братиславу в тому числі з метою підготовки підґрунтя для плану диверсифікації поставок енергоресурсів до Словаччини відповідно до програми RePowerEU та обговорити технічні та регуляторні перепони.
Зі сторони Словаччини, окрім представників уряду, на зустрічі були присутні представники промисловості, операторів газотранспортної системи та інші гравці ринку.
Відзначивши конструктивний характер зустрічі, речниця Єврокомісії заявила, що сторони готові продовжувати дискусії.
На уточнююче питання журналіста, чи змінилася позиція Словаччини щодо 18-го пакету санкцій ЄС проти РФ після вчорашнього візиту делегації Єврокомісії до Братислави, речниця зазначила, що про це «краще питати словацьких колег».
Як повідомляв Укрінформ, прем'єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо продовжує наголошувати, що Словаччина не підтримуватиме новий пакет санкцій Європейського Союзу проти Росії та вимагатиме відтермінування голосування, доки не будуть вирішені словацькі занепокоєння щодо поставок газу після 2027 року.
Раніше міністр закордонних справ Словаччини Юрай Бланар висловив готовність підтримати запропонований ЄС 18-й пакет санкцій проти Росії, якщо Брюссель надасть «гарантії енергетичної безпеки» та 20 млрд євро потенційних арбітражних ризиків.
Президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн заявила, що черговий, 18-й пакет санкцій Євросоюзу стосуватиметься ключових секторів російської економіки - енергетики, банківської сфери та критичного експорту, також плануються додаткові заходи із боротьби проти обходу обмежувальних заходів ЄС.

