Нова архітектура безпеки у Європі може з’явитись після війни або відставки Путіна - американський експерт
Нова архітектура безпеки у Європі може з’явитись після війни або відставки Путіна - американський експерт

Нова архітектура безпеки у Європі може з’явитись після війни або відставки Путіна - американський експерт

Створена після Другої світової війни архітектура європейської безпеки зруйнована Росією, а формування нової можливе лише або після врегулювання російсько-української війни, або після відходу Володимира Путіна від керівництва Росією.

Таку думку в коментарі Укрінформу висловив професор американського Університету Північної Кароліни Клаус Ларрес у кулуарах Глобального саміту миру, що проходив у Пекіні.

«Чи можливо створити нову безпекову архітектуру в Європі замість зруйнованої Росією? У довгостроковій перспективі, звичайно, можливо», - сказав Ларрес.

При цьому, за його словами, Росіятакож має бути включена в нову систему безпеки в Європі, оскільки це велика європейська країна і її не вдасться ігнорувати.

«Чи варто Росії реінтегруватися в міжнародну спільноту? Так, бо не можна тримати таку велику країну поза міжнародною спільнотою, виключеною з міжнародного життя», - переконаний експерт.

Він додав, що так було в минулому, наприклад після Гітлера так було в Німеччині у 1945 році, тому зрештою Росії, після зміни режиму, обов’язково доведеться інтегруватися в міжнародні процеси.

«Чи можливо зараз сформувати надійну систему безпеки в Європі? Я скептично налаштований із приводу того, що це станеться за часів Путіна. Думаю, що нова архітектура європейської безпеки з’явиться або після закінчення російсько-української війни, або після того, як Путін піде у відставку», - зазначив експерт.

Причиною цього він назвав недовіру європейських політиків до Путіна, підкресливши, що сьогодні ніхто в Європі не вірить тому, що каже Путін, і ніхто не вірить його обіцянкам чи гарантіям.

«Тож я вважаю, що нова архітектура європейської безпеки не може бути створена, поки Путін при владі», - сказав Ларрес.

Водночас він зауважив, що сьогодні немає впевненості в тому, що після Путіна до керівництва Росією прийде кращий лідер, а не хтось гірший за нинішнього господаря Кремля.

«На моє переконання, нова архітектура безпеки в Європі поки що залишається недосяжною. НАТО та ЄС, безумовно, нарощуватимуть зусилля у сфері європейської безпеки, але будь-що нове у цьому напрямі вимагатиме врегулювання російсько-українського конфлікту та врахування ролі Путіна як лідера Росії», - зазначив американський аналітик.

Як повідомляв Укрінформ, президент США підтвердив, що обговорив у четвер з російським лідером Путіним питання війни РФ проти України, зауваживши, що при цьому не досяг жодного прогресу.

Фото надане організаторами форуму

Теги по теме
Владимир Путин Европа
Источник материала
loader
loader