/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F52%2F0be8d1a28ef1317ea30080ba525eca3c.jpg)
Чому в СРСР стіни у під'їздах фарбували у 2 кольори
Як виявилося, такому "тренду" є кілька пояснень. Про це повідомляє 24 Канал.
Чому саме синій та зелений кольори
У радянських будинках стіни під'їзду завжди фарбували у синій або зелений кольори, а верхню частину просто білили. Як виявилося, вибір фарби був дуже обмеженим, а така "палітра" пояснюється дуже легко.
Так, синя та зелена фарба дуже активно використовувалися у СРСР. Цими кольорами фарбували військову техніку, залізничні вагони, вантажні автомобілі тощо. Оскільки синя та зелена фарби мали шалений попит, то відповідно і виготовляли її багато. Саме тому її використовували для фарбування під'їздів, адже це був найдоступніший варіант.
Крім того, зелений та синій – насичені кольори. Тому стіни можна було фарбувати лише в один шар.
Існує також цікава теорія, що після Другої світової війни в Радянському союзі було настільки багато зеленої фарби, що її використовували для оздоблення під'їздів, санвузлів та кухонь.
Чому стіни фарбували до половини / Фото Freepik
Чому стіни фарбували до половини
Хоча фарба і була у надлишку, але стіни фарбували лише до половини. Іншу ж частину білили.
Цьому існує кілька пояснень:
- Економія
Фарба не була дуже дефіцитною, але на ній також намагалися економити. Щоб пофарбувати якомога більше під'їздів, будівельники оздоблювали стіну лише до половини, а вгорі – білили.
- Практичність
У Радянському Союзі були переконані, що синя та зелена фарба можуть захистити стіни від плісняви, бруду, а також на таких відтінках менше помітно сліди вандалізму. Крім того, відмити бруд з фарби було значно легше, аніж з побілки.
- Приховання дефектів
Радянські будівлі складно назвати якісними. Стіни часто мають дефекти та чимало нерівностей. Відтак, синя та зелена фарба мали приховати недоліки, які люди могли помітити знизу.
- Естетичні міркування
Як не дивно, але такий спосіб оздоблення стін також був і модним. Радянські експерти наголошували, що такий спосіб фарбування розширює простір.
Раніше 24 Канал пояснював, чому у старих будинках були маленькі кухні. Як виявилося, це робили через обмежену кількість будматеріалів та прагнення розмістити якомога більше людей в одному будинку.

