Продукти для ЗСУ: найбільше фальсифікату виявили у твердих сирах
Продукти для ЗСУ: найбільше фальсифікату виявили у твердих сирах

Продукти для ЗСУ: найбільше фальсифікату виявили у твердих сирах

За результатами перевірки у І-ІІ кварталі продуктів харчування для ЗСУ найбільше фальсифікату виявлено у твердих сирах.

Про це повідомила закупівельна агенція МОУ «Державний оператор тилу», передає Укрінформ.

«У І кварталі проводилися лабораторні дослідження таких продуктів, як масло вершкове селянське (жирність 72,5-79,9%) та твердий сичужний сир. У ІІ кварталі до переліку додано ковбасні вироби: ковбаса напівкопчена та сирокопчена вищого ґатунку. У ІІІ заплановано дослідження молока згущеного та сиру плавленого», - йдеться у повідомленні.

Так, серед 23 відібраних зразків масла у І кварталі виявлено фальсифікованих 7, у ІІ кварталі - з 14 зразків фальсифікат виявлено у 4 випадках.

Серед 18 зразків твердого сиру у І кварталі фальсифікованими виявилися 12 зразків, у повторному відборі у ІІ кварталі з 12 зразків 3 виявилися фальсифікатом, ще 4 не відповідали показникам якості та безпечності.

Із 10 зразків сирокопченої ковбаси 2 не відповідали вимогам описів продуктів за Каталогом продуктів харчування, ще 3 - вимогам якості та безпечності. Також був зафіксований один випадок порушення вимог Закону України "Про інформацію для споживачів щодо харчових продуктів”, а саме – невідповідне маркування.

Серед 11 зразків капівкопченої ковбаси зафіксовано 2 випадки невідповідності вимогам Описів продуктів за Каталогом продуктів харчування, 3 зразки — вимогам якості та безпечності та один випадок порушення вимог до маркування.

За інформацією ДОТ, відбір зразків і лабораторні дослідження здійснює управління безпечності харчових продуктів Міністерства оборони України у координації з агенцією. На кожен контракт передбачено один відбір.

Окрім перевірки на фальсифікацію (наявність сторонніх домішок, не передбачених ТУ чи ДСТУ), проводиться також аналіз показників якості та безпечності: органолептичних, мікробіологічних і фізико-хімічних.

Як повідомлялося, частка постачальників закупівельної агенції МОУ «Державний оператор тилу», до яких застосовані обмежувальні заходи через порушення контрактів, не перевищує 1%; станом на червень таких загалом сім.

Фото ілюстративне: pixabay.com

Теги по теме
Вооруженные силы Украины
Источник материала
loader
loader