/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F434%2Fff18a7495e8a509932b334de81973cca.jpg)
Розкриті технічні характеристики українського бойового робота Ratel H
Українські наземні роботизовані комплекси (НРК) уже змінюють підхід до ведення бойових дій, забезпечуючи асиметричну відповідь на чисельну перевагу ворога. За два роки діяльності оборонної платформи Brave1 вдалося створити й розвинути ринок робототехніки з нуля, що вже сьогодні впливає на хід подій на фронті. Про це написав очільник Мінфифри Михайло Федоров у своєму Telegram-каналі.
Однією з ключових проблем, яку вдалося частково вирішити завдяки НРК, стала фронтова логістика. Доставляння боєприпасів, спорядження й медикаментів до передових позицій завжди супроводжується ризиком для життя. Використання роботизованих платформ, зокрема Ratel H, дозволяє зменшити необхідність присутності людей у найнебезпечніших зонах.
Робот Ratel Н пройшов польові випробування і вже запущений у серійне виробництво. Його розробили учасники оборонного кластера Brave1. Ratel Н може перевозити більш як 400 кг живого навантаження, що дозволяє транспортувати кілька людей одночасно.
Конструкція робота дозволяє йому пересуватися складною рельєфною місцевістю. Він працює тихо, що робить його непомітним для ворога. Для виконання завдань у нічний час і в умовах низької видимості, робот оснащений нічними камерами.
Ratel Н може виконувати різні завдання, на нього можна встановити системи радіоелектронної боротьби (РЕБ), мобільний пункт спостереження, бойовий модуль або розміновувальну установку. Робот оснащений супутниковим зв’язком, що дозволяє керувати ним на великій відстані.
У Brave1 підкреслюють, що розвиток робототехніки — це ще один крок до зменшення втрат серед особового складу. Роботи вже виконують місії, які раніше були під силу лише БПЛА, і з часом їхній вплив лише зростатиме.

