Керівник Закарпатського БЕБ Євгеній Калугін "забув" задекларувати мільйони та люксові авто – розкрито шокуючі деталі
Керівник Закарпатського БЕБ Євгеній Калугін "забув" задекларувати мільйони та люксові авто – розкрито шокуючі деталі

Керівник Закарпатського БЕБ Євгеній Калугін "забув" задекларувати мільйони та люксові авто – розкрито шокуючі деталі

Антишахрайський проєкт "190" виявив, що посадовець систематично занижує вартість майна своєї родини, користується елітними авто, не декларуючи їх, та приховує мільйонні заощадження. Але це ще не все – виявилися дивні "бізнес-схеми" дружини, американське громадянство синів та "забуті" банківські рахунки за кордоном.

Загадка декларації: десятки мільйонів, що "зникли" з паперів?

Керівник Територіального управління Бюро економічної безпеки у Закарпатській області Євгеній Калугін став об'єктом пильної уваги. Антишахрайський проєкт "190" провів ретельний аналіз його декларації за 2024 рік і виявив систематичне заниження та приховування вартості майна родини посадовця. Це викликає серйозні питання до людини, яка покликана боротися з економічними злочинами.

Згідно з даними, Калугіну належать частки у двох квартирах у Дніпрі, набутих ще в 1996 та 2015 роках, проте їхня вартість у декларації не вказана. Це вже перший "дзвіночок" про непрозорість.

Найбільше запитань виникає до майна його дружини, Альони Калугіної. У 2024 році вона стала власницею земельної ділянки (640 кв. м) та житлового будинку в Ужгороді. Посадовець оцінив землю у 256 тис. грн, а будинок – у 398 тис. грн. Проте, як зазначають експерти, ці ціни є суттєво заниженими для такого розташування та об'єктів. Це нібито купити розкішний автомобіль за ціною велосипеда – малоймовірно, чи не так?

Крім того, Альона Калугіна є співвласницею величезної земельної ділянки площею 17 374 кв. м у селі Остриця Чернівецької області, придбаної також у 2024 році за понад 2,2 млн грн. Її бізнес-партнерки з ТОВ "ГОЛДЕН БЛЕК СПА" (будівництво будівель) також є співвласницями цієї ділянки.

Ще один цікавий момент: родина Калугіних, попри значну кількість власної нерухомості, орендує житловий будинок і дві земельні ділянки в Ужгороді. При цьому, вартість оренди та самих об'єктів у декларації не вказана, що є прямим порушенням вимог. А будинок площею 295,4 кв. м у Підгородному, яким користується родина, оцінено лише у 300 тис. грн, що також є абсурдно заниженою ціною.

Люксові авто та мільйони готівкою: звідки такі статки?

"Скромний" посадовець Євгеній Калугін власного автомобіля не має. Проте, він користується елітним позашляховиком дружини – BMW X5 2019 року випуску, яку вона придбала у 2023 році. Вартість цього авто, що сьогодні може сягати 3,5 млн грн, у декларації також не вказана. Це наводить на думки, що пан Калугін не дуже поспішає розкривати повну картину свого добробуту.

Ба більше, на початку 2024 року подружжя придбало і майже одразу продало ще один позашляховик – BMW X7 2020 року випуску за понад 2,7 млн грн. При цьому, у минулій декларації Калугіна (за 2023 рік) зазначалася лише одна автівка дружини. Тож яке саме рухоме майно продала Альона Калугіна за 2 млн грн доходу, залишається загадкою.

Щодо доходів, сам Калугін за минулий рік отримав 845 тис. грн зарплати у БЕБ. Але Альона Калугіна просто вражає своїми заробітками: майже 5,5 млн грн доходу від підприємницької діяльності, 3 тис. грн соціальних виплат та 2 млн грн від відчуження невідомого рухомого майна.

Їхні заощадження також вражають: дружина зберігає 354 тис. доларів готівкою та майже 2 млн грн на банківських рахунках. Сам Калугін має 34 тис. доларів готівкою та 97 тис. грн на рахунках. Загальна сума заощаджень родини становить понад 18 млн грн! І це не враховуючи кошти на банківських рахунках в американському банку Bank of America, які подружжя не задекларувало, хоча їхні сини мають американське громадянство.

Євгеній Калугін

"Забуті" організації та кар'єрний шлях: що ще приховує посадовець?

Альона Калугіна є співзасновницею та директоркою громадської організації "Жінка в прогресі", а також співзасновницею благодійної організації "Благодійний фонд "Життя переможе", де її чоловік також входить до керівного органу. Проте, корпоративні права дружини у цих організаціях зникли з декларації за 2024 рік, хоча були вказані у попередній. Це виглядає як спроба приховати зв'язки з цими структурами.

Кар'єрний шлях Євгенія Калугіна розпочався в прокуратурі у 2011 році, потім він працював у ДБР, МВС, а до Бюро економічної безпеки приєднався у 2023 році, пройшовши шлях від заступника керівника ТУ БЕБ у Чернівецькій області до керівника Закарпатського БЕБ у серпні 2023 року.

Ці факти викликають глибоке занепокоєння. Як людина, що очолює орган, покликаний боротися з економічними злочинами, може дозволяти собі таку непрозорість у власних деклараціях? Чи є це звичайними "недоглядами", чи ми маємо справу зі свідомим приховуванням статків та потенційними зловживаннями? Час покаже, чи звернуть увагу правоохоронні органи на це "закарпатське диво".

Джерело матеріала
loader
loader