У Таджикистані активіста Фархода Негматова засудили до восьми років у справі «Хізб ут-Тахрір»
У Таджикистані депортованого зі Швеції активіста Фархода Негматова засудили до восьми років позбавлення волі за звинуваченням у участі у діяльності забороненої у країні організації «Хізб ут-Тахрір». Про це повідомляє Таджицька служба Радіо Свобода.
Як пише видання, Негматова та його трьох дочок депортували зі Швеції 27 грудня 2024 року. Після прильоту в Душанбе активіста затримали, а дочок передали родичам. Дружина Негматова зараз проживає в Європі.
Повідомляється, що у 2019 року родина Негматових емігрувала до України, але після початку повномасштабного російського вторгнення таджикистанці переїхали до шведського Гетеборга.
«Негматов неодноразово просив там політичного притулку, але йому щоразу відмовляли», — розповів співрозмовник Радіо Свободі.
У Таджикистані діяльність «Хізб-ут-Тахрір» була заборонена рішенням Верховного суду 2001 року. Через сім років «Хізб-ут-Тахрір» увійшла до списку екстремістських організацій, активісти якої переслідуються законом.
Родичі активіста спростовували його зв'язок із «Хізб-ут-Тахрір». Вони стверджують, що причиною затримання Негматова стала критика влади в соцмережах та репости відео про ісламський халіфат.
Фото: Соцмережі/Радіо Свобода
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.
Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.

