Більше знань про кібербезпеку: в Україні стартувала освітня ініціатива Women in Cyber для жінок
Навчальна онлайн-програма CDTO Campus «Women in Cyber: Навички у сфері кіберзахисту» допоможе жінкам здобути базові знання за напрямом кібербезпеки, які сьогодні є вкрай необхідними. Окрім цього, зробити перші кроки в професії та навчитися застосовувати розвинуті навички з кіберзахисту в професійній діяльності та буденному житті.
Програма реалізується CDTO Campus, національним освітнім GovTech-проєктом для лідерів цифрової трансформації спільно з державними платформами Дія.Бізнес та Дія.Освіта за підтримки Monarch, німецької компанії з кібербезпеки, зосередженої на зміцненні цифрової стійкості й демократій Європи, та за підтримки Міністерства закордонних справ Німеччини.
«Кібербезпека сьогодні — це не лише захист даних. Це захист громадян та наших цифрових кордонів. Програма Women in Cyber — важливий стартовий майданчик для жінок, які хочуть змінити професійний вектор, розвинути цифрові навички або глибше зрозуміти цифрові ризики. Під час навчання під менторством провідних експерток із Великої Британії учасниці здобудуть знання та практичні навички для впевненого старту в одну з найважливіших сфер сучасності. Ми прагнемо системно розвивати напрям кібербезпеки в Україні, долати гендерний дисбаланс у технологіях і створювати реальні можливості для навчання, роботи й зростання. Щиро вдячні нашим партнерам — компанії Monarch і Міністерству закордонних справ Німеччини — за підтримку й віру в потенціал українських жінок у сфері кібербезпеки», — зазначила Валерія Іонан, Радниця Віцепрем’єр-міністра — Міністра цифрової трансформації України з питань інновацій, цифровізації та глобальних партнерств.
«Ця програма — наша відповідь на виклики часу. Вона створена, щоб більше жінок змогли увійти у сферу кіберзахисту, почати нову кар’єру або інтегрувати знання у вже наявну професійну діяльність», — коментує директорка CDTO Campus Галина Пустова.
Засновник і директор Monarch Джеймс Такер підкреслив важливість цієї ініціативи:
«Кібербезпека — це не лише технічний виклик, а й людський. Залучення жінок до лідерства в цій сфері робить наші системи сильнішими, наші відповіді — розумнішими, а суспільства — стійкішими. Ми пишаємося тим, що підтримуємо нове покоління захисниць кіберпростору в Україні».
Кому буде корисною програма
Програма Women in Cyber орієнтована на фахівчинь, які прагнуть перейти у сферу кібербезпеки або здобути нові знання для застосування в поточній професійній діяльності. Навчальний контент доступний для всіх охочих: попередній та базовий досвід у кібербезпеці не потрібен, головне — сильна мотивація і бажання пройти навчання до кінця.
Під час навчання студентки зможуть:
- ознайомитися з основними поняттями та принципами кібербезпеки;
- дізнатися про специфіку роботи в цій галузі від досвідчених експерток, визнаних індустрією;
- отримати практичні поради від менторок і лекторок з міжнародним досвідом.
«Понад мільйон українців уже опановують кібергігієну через освітні серіали на Дія.Освіта, і попит на прикладні цифрові навички зростає щодня. Відповідаючи на цей виклик, ми акумулювали лекції провідних міжнародних експерток та інтерактивні кейси в компактному гайді Women in Cyber. Формат дає змогу за лічені хвилини перевірити власні налаштування безпеки й водночас спроєктувати персональну траєкторію розвитку в кіберсфері. Мета Дія.Освіта — зробити базові цифрові компетентності, зокрема й навички з кібергігієни та онлайн-безпеки, таким же невід’ємним елементом сучасної грамотності, як уміння читати чи рахувати. Саме тому ми забезпечуємо доступ до критичних знань в «один клік» для кожної українки та українця, незалежно від віку, професії чи місця проживання», — підкреслює Руслана Коренчук, керівниця проєкту Дія.Освіта, менеджерка спільних проєктів Фонду Східна Європа та Міністерства цифрової трансформації України.
Тематичні вектори програми та експертки
Програма налічує сім лекцій, які охоплюють базові та практичні теми — основи кібербезпеки, ризики та відповідність вимогам; розвідка загроз і стійкість під час війни; робота з OSINT — та лідерські: роль жінок і ключі до кіберстійкості; особистісне зростання в кіберсфері.
Окрім цього, ініціатори програми приділяють увагу карʼєрним питанням — у навчальний модуль закладені теми кар’єрних можливостей у кібербезпеці та професійної підтримки жінок у галузі.
Серед лекторок — запрошені експертки з міжнародної практики, зокрема Великої Британії:
- Доктор Клен Джонсон, засновниця та директорка Women in Cyber Unlimited
- Доктор Джейд МакГлінн, авторка та науковиця
- Александра Форсайт, засновниця AFRG
- Анабель Беррі, співзасновниця Leading-Cyber
- Гейзел МакФерсон, директорка з інформаційної безпеки (CISO) та засновниця 4FOX Security
- Жульєт Вілкокс, президентка Ultra Cyber UK
- Джилліан Данн, Fraser-Nash Consultancy
- Керолін Ейнсворт, Національний центр кібербезпеки Великої Британії (NCSC)
- Тіна Клапем, CBE, директорка Агентства охорони здоровʼя Великої Британії (UKHSA)
- Доктор Матільда Роуд, керівниця служби безпеки, Welsh Water
- Доктор Мері Гейг, BAE Systems
- Натія Сескуріа, наукова співробітниця Королівського інституту об’єднаних служб (RUSI), засновниця та виконавча директорка Регіонального інституту досліджень безпеки
Також до програми залучені українські лекторки, серед яких Леся Оробець, громадська діячка та засновниця ГО «Ціна свободи», Софія Федорова, спеціалістка з OSINT, Олена Олійник, Forum Group Ukraine.
Тривалість програми — 7 лекцій в онлайн-форматі українською та англійською мовами.
Навчальний гайд програми доступний за посиланням: https://osvita.diia.gov.ua/guides/women-in-cyber-skills-in-cyber-defence
Програма реалізується CDTO Campus у співпраці з Monarch спільно з Дія.Бізнес та Дія.Освіта за підтримки Міністерства закордонних справ Німеччини.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.
Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.

