На Оболонській набережній почалася реставрація скульптури Музи Мельпомени
На Оболонській набережній у Києві розпочалася реставрація скульптури Музи Мельпомени. Про це повідомляє «Главком» із посиланням на комунальне підприємство «Плесо».
Повідомляється, що роботу виконує відомий скульптор Сергій Бородін, який має на меті повністю відновити витвір мистецтва до його первісного вигляду, забезпечивши його довговічність та естетичну привабливість.
/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F28%2Fa9ee1981eded63497eb3badee725433f.jpg)
«Головні завдання включають повне відтворення оригінального вигляду скульптури Музи Мельпомени на основі архівних матеріалів та фотографій. Важливим аспектом є максимальне збереження автентичних елементів, мінімізуючи втручання та замінюючи лише ті фрагменти, які були втрачені або безповоротно пошкоджені», – йдеться у повідомленні.
/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F28%2F418acde793b576403c94d1e6f372950f.jpg)
Комунальне підприємство наголошує, що реставраційні роботи виконуються з дотриманням відповідних технологій, що гарантують якість та довговічність відновлених елементів.
/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F28%2F48646aa22cf507ba5f40aa0f107afc71.jpg)
«Після завершення реставрації на скульптуру буде нанесено захисне покриття, що забезпечить її стійкість до атмосферних впливів та запобігатиме подальшому руйнуванню», – додали у пресслужбі компанії.
Варто додати, що ініціатива з відновлення «Алеї муз» на Оболонській набережній триває з березня 2025 року. Для відновлення скульптур комунальники звернулися до Андрія Чембержі, сина Народного артиста України Михайла Чембержі – автора ідеї створення алеї. Андрій надав матеріали, що відображають оригінальний вигляд скульптур на момент встановлення алеї.
Раніше Київський окружний адміністративний суд визнав недійсними вимоги забудовника щодо скасування охоронного статусу садиби купця Йосифа Дмитрієва на вул. Хорива, 2 на Подолі. Суд підтримав збереження пам’ятки історії та архітектури, поклавши край семирічному протистоянню громади та бізнесу.
Також Солом'янська окружна прокуратура Києва звернулася до суду з вимогою зобов'язати укласти охоронний договір на Будинок хіміко-технічної лабораторії, що розташований на вулиці Січеславській у Солом'янському районі столиці. Будинок хіміко-технічної лабораторії має особливе значення для Києва та України. Він внесений до Переліку об’єктів культурної спадщини міста як пам’ятка історії, архітектури та містобудування місцевого значення. Ця споруда є першим в Україні спеціально спроєктованим лабораторним будинком, рідкісним зразком науково-технічної архітектури кінця XIX – початку XX століття та відображає важливу частину історії залізничного транспорту в країні.

