/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F52%2F3cc6634b46d75f7c13154374f3f3d85c.jpg)
Не лише завдяки США: що допомогло Україні втриматись на початку війни
Про це 24 Каналу розповів військовий оглядач, OSINT-аналітик Віталій Кононученко, зауваживши, що Україна отримала першу партію Javelinу 2018 році. Там було 30 пускових установок. Потім передали ще стільки. І далі було ще кілька невеликих партій. Це – мізерний відсоток у порівнянні з тим, скільки озброєнь довелось застосувати на початку повномасштабної війни.
Що насправді допомогло Україні втриматися
Як наголосив Кононученко, також на початок повномасштабного вторгнення Україна мала шведсько-британські ПТРК NLAW. Були також дані про буквально одиничні екземпляри ПЗРК Stinger від Литви та Латвії.
Тому заява Трампа не має нічого спільного з реальністю. Звісно, зараз Україні було б значно важче воювати без американської допомоги.
Без американських гаубиць, без HIMARS та ракет до цих систем, без Patriot та ракет до них ми воювали б значно гірше. Не мали б можливості збити балістику та уразити цілі на глибину до 90 кілометрів в тилу ворога. Але 3-4 дні війни – це російські наративи,
– сказав Кононученко.
Важливо зауважити, що в жодному сценарії ведення війни Росія на той момент не розраховувала, що зав'яжуться важкі піхотні бої. Окупанти дійсно йшли на парад і не очікували, що на них очікуватимуть складні бої.
Можна згадати приклад, як вони хотіли зайти в Харків. Мали кількома бригадами зайти в один день з трьох напрямків з півночі. Зрештою в кінці лютого-на початку березня вони по одній дорозі направляли колони, які ми спалювали. Ми вистояли завдяки відданості обороні. Також ворог не був готовий до ведення таких бойових дій,
– зазначив Кононученко.
Додамо, Трамп вважає, що без американської зброї війна в Україні могла б тривати кілька днів. Адже саме вона допомогла зупиняти великі наступи ворога упродовж перших днів повномасштабної війни.

