Україна попри війну виконує зобов’язання міжнародних угод щодо біорізноманіття - експерт
Україна попри війну виконує зобов’язання міжнародних угод щодо біорізноманіття - експерт

Україна попри війну виконує зобов’язання міжнародних угод щодо біорізноманіття - експерт

Україна, попри війну, виконує зобов’язання міжнародних угод щодо біорізноманіття.

Зокрема, це стосується звіту до ООН щодо шкоди екології Криму через російську окупацію та повномасштабну війну РФ проти України, який нещодавно підготував і направив до ООН Кримськотатарський ресурсний центр.

Про це Укрінформу повідомив декан факультету природничих наук НаУКМА, радник голови правління Кримськотатарського ресурсного центру, координатор робочої групи «Екологія та економіка» ЕМ МКП Євген Хлобистов, коментуючи цей документ.

«Україна, попри війну, продовжує виконувати всі свої зобов’язання стосовно міжнародних угод щодо біорізноманіття. Основою для звіту до ООН став розроблений в Україні проєкт Стратегії щодо біорізноманіття до 2035 року», - зазначив він.

Експерт пояснив, що звіт до ООН щодо біорізноманіття не передбачає досліджень стосовно виміру шкоди довкіллю, а є аналітичним зрізом того, що сьогодні Україна робить у межах підтримки всіх міжнародних конвенцій і домовленостей з біорізноманіття.

«Кількість постраждалих екологічних об’єктів важко на сьогодні оцінити, велика частина з них знаходиться на окупованих територіях, у зоні небезпеки, тож провести там дослідження неможливо. Тому сказати, скільки об’єктів втрачено безповоротно, ми сьогодні не можемо», - підкреслив він.

Хлобистов нагадав, що, за даними Міндовкілля, на сьогодні збитки для біорізноманіття України з початку повномасштабного вторгнення становлять три трильйони гривень. Але, за його словами, заподіяну шкоду довкіллю не можна визначати виключно в економічних та фінансових показниках.

«Проблема в тому, що втрати певних частин біорізноманіття неможливо відновити за гроші. Ми втрачаємо цілі локації без будь-яких сподівань, що вони колись відновляться. Наприклад, острів Джарилгач на Херсонщині, який перетворений на російський військовий полігон. Після пожежі, яка там виникла внаслідок необережного поводження з вибухонебезпечними речовинами, фактично половина його знищена вогнем, а це означає, що ці екосистеми вже не відновляться», - додав експерт.

Хлобистов зауважив, що особливість екосистеми в тому, що після тотального знищення вона ніколи не відновиться в тому вигляді, в якому була раніше.

«Це вже буде якась інша екосистема і, можливо, вона вже не матиме ніякого особливого природоохоронного значення», - додав він.

Як повідомляв Укрінформ, після окупації росіянами Криму систематично ними руйнується екосистема півострова. У представництві Президента в Криму зазначали, що «російська окупаційна адміністрація завдавала шкоди довкіллю Криму ще до повномасштабного вторгнення, зокрема через військові навчання на природоохоронних територіях, будівництво "Кримського мосту" та траси "Таврида", а також недбале поводження з підприємствами хімічної промисловості, що призвело до змін унікальної екологічної обстановки та природних ландшафтів. Після окупації систематично руйнується екосистема півострова: мілітаризація спричиняє забруднення ґрунтів і вод, незаконний видобуток піску руйнує узбережжя, вирубка лісів погіршує екологічну ситуацію, а міжнародні екологічні місії блокуються».

Фото: КРЦ

Теги по теме
война Крым Экология Оккупация Крыма
Источник материала
loader
loader