Фейсбук видалив дописи фактчекерських проєктів «По той бік новин» та «НотаЄнота» про телеграм-канали
Фейсбук видалив дописи фактчекерських проєктів «По той бік новин» та «НотаЄнота» про телеграм-канали

Фейсбук видалив дописи фактчекерських проєктів «По той бік новин» та «НотаЄнота» про телеграм-канали

Обидві публікації обмежили через нібито виявлену в них «сексуальну експлуатацію дорослих».

Фейсбук видалив дописи фактчекерських проєктів «По той бік новин» та «НотаЄнота» про телеграм-канали через нібито «сексуальну експлуатацію дорослих». Про це на своїх фейбсук-сторінках повідомили керівник проєкту «По той бік новин» Сергій Одаренко та керівниця ініціативи «НотаЄнота» Альона Романюк

Так, днями «По той бік новин» опублікував допис про те, як «Труха» та інші анонімні телеграм канали-мільйонники заради клікбейту дискредитують ЗСУ. Невдовзі фейсбук видалив цю публікацію через нібито порушення правил спільноти. Сергія Одаренка як автора також обмежили в можливості писати на сторінці. 

Фейсбук видалив дописи фактчекерських проєктів «По той бік новин» та «НотаЄнота» про телеграм-канали - Фото 1

Фото: «По той бік новин»/фейсбук

У розмові з «Детектором медіа» Одаренко висловив думку, що причиною блокування могли стати скарги ботів та прихильників «Трухи» або ж хибне трактування контексту публікації алгоритмами фейсбуку, які могли сприйняти цитування за позицію сторінки. 

Як повідомив проєкт «По той бік новин», анонімні телеграм-канали регулярно писали про те, що українським військовим вдалося взяти в полон росіян, які знущалися над українцями. Після цього ресурси пропонували підписникам переглянути відео, як наші бійці нібито їх карають. 

«Я дійсно цитував неприйнятні слова, які написала "Труха" у себе на каналі. Проте з тексту чітко зрозуміло, що це не наші слова, а саме залапковані цитати "Трухи". Також після цитування я докладно наголосив, що немає жодного доказу, що наведені "Трухою" історії сталися насправді. Ба більше, я пояснив, що ЗСУ суворо дотримуються норм Женевської конвенції і гуманно поводяться з військовополоненими», — розповів керівник «По той бік новин». 

Він вже подав апеляцію, в якій запевнив, що не пропагував «сексуальне насильство над дорослими», попросив зняти обмеження та пообіцяв видалити цитування «Трухи», якщо це заборонено навіть з метою протидії. Рішення обіцяють ухвалити протягом кількох тижнів. 

Сергій Одаренко також звернувся до медіаюриста Ігоря Розкладая та Лабораторії цифрової безпеки, а також поінформував про цю ситуацію фахівців з Інституту розвитку регіональної преси, частиною якого є «По той бік новин». 

З тієї ж причини фейсбук видалив і допис проєкту «НотаЄнота» про нещодавнє блокування телеграм-каналів українських осінтерів. На початку липня керівниця ініціативи Альона Романюк повідомила, що фейсбук видалив цю публікацію через нібито «ворожу поведінку». Після апеляції платформа не відновила допис, а ще й додатково позначила зображення з мальованим єнотом, яке використовує фактчекерська ініціатива, як «чутливий контент». 

У розмові з «Детектором медіа» Альона Романюк казала, що причиною видалення допису могли бути скарги ботів, оскільки в інстаграмі ця публікація з аналогічним зображенням збереглася.

Після повторної апеляції фейсбук повідомив 9 липня, що видалив допис та наклав обмеження на сторінку, оскільки виявив у ньому начебто «сексуальну експлуатацію дорослих». 

Фейсбук видалив дописи фактчекерських проєктів «По той бік новин» та «НотаЄнота» про телеграм-канали - Фото 2

Фото: Альона Романюк/фейсбук

Ми звернулися до Альони Романюк по коментар та очікуємо на відповідь.  

Сергій Одаренко вважає дивним збігом одночасне блокування дописів двох фактчекерських проєктів через начебто «сексуальну експлуатація дорослих». 

«Тут або некомпетентне налаштування алгоритмів, які моніторять дописи на наявність порушень Стандартів, або синхронна робота недоброзичливців, яким фактчекери перейшли дорогу», — припустив керівник «По той бік новин». 

Він додав, що обидва випадки розглянуть юристи Інституту розвитку регіональної преси, оскільки вони можуть бути пов’язані. 

«Детектор медіа» також звернувся до фейсбуку із запитаннями про ці блокування та очікує на відповідь. 

ІлюстраціяUnsplash 

LIKED THE ARTICLE?
СПОДОБАЛАСЯ СТАТТЯ?
Help us do more for you!
Допоможіть нам зробити для вас більше!
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
Долучитись
Теги по теме
Соцсети Facebook
Источник материала
loader
loader