/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F52%2F3b76a4144cf10bcb326643c30be8aba3.jpg)
Новобудов майже немає, а вторинка – дешева: у яких містах "застиг" ринок житла
У Києві тим часом можливий дефіцит житла та зростання цін на нерухомість. Про стан ринку в теперішніх реаліях розповів експерт з нерухомості та експрезидент АФНУ Юрій Піта в коментарі УНІАН, пише 24 Канал.
У яких містах "застиг" ринок нерухомості
За словами Юрія Піти, ціни на вторинному ринку в прифронтових регіонах суттєво знизилися – на -30 – 50% в порівнянні з довоєнними показниками. Що стосується первинного ринку, то його "як такого – немає".
В таких містах як Харків, Запоріжжя, Суми, Херсон первинного ринку як такого немає. На сьогодні там новобудови практично не зводяться. Отже, говорити про ринок в цих регіонах не доводиться,
– зазначив експерт.
Що стосується оренди житла в прифронтових регіонах, то ціни там також нижчі, ніж до повномасштабного вторгнення. "В основному орендують ті, хто у відрядженнях", – додав експерт.
Що відбувається на ринку західних міст і Києва
За обсягами будівництва ситуація неоднорідна. Львів, Закарпаття, Івано-Франківськ будують активно, каже експерт. Там буде достатньо пропозицій, тому ціни навряд чи суттєво зростуть найближчим часом. А от в Києві нових будинків зводять менше, що може призвести до дефіциту пропозицій, а відтак і до зростання цін.
По оренді попит у безпечних регіонах достатньо активний – у більшості міст ціни збільшилися від довоєнних на 20%. Київ також популярний для орендарів – за останній рік ціни зросли в середньому на 15 – 20%. Оренда стає знову в тренді через активізацію ВПО із Сумської та Запорізької областей,
– прокоментував Юрій Піта.
Вторинний ринок загалом стабілізувався, бо переживає більшу зацікавленість покупців, ніж первинний. Це пов'язано з тим, що зараз люди більше шукають квартири з ремонтом.

