/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F209%2Fd2e44d9f70c5ef565e425ab27e3bb27d.jpg)
«План Маршалла» для України: Келлог заявив, що США та Європа можуть стати на чолі
Як передає кореспондент Укрінформу, про це заявив спецпредставник президента США Кіт Келлог під час виступу на 4-й Конференції з питань відновлення України (URC2025) у Римі.
"Сполучені Штати визнають, що відбудова України буде величезним, але критично важливим завданням, яке матиме наслідки для ширшої європейської регіональної безпеки. Ми також усвідомлюємо, що відбудова України виходить далеко за межі відновлення фізичної інфраструктури, оскільки вона включає вирішення соціальних та економічних наслідків війни", - сказав він.
За словами Келлога, це охоплює безпечне повернення всіх українських біженців, забезпечення повернення всіх незаконно викрадених українських дітей, надання належної підтримки ветеранам Збройних сил України, а також проведення комплексної операції з розмінування для забезпечення безпеки всіх українців у майбутньому.
"З економічної точки зору, майбутні інвестиції в Україну залежать від стабільної безпекової ситуації. Інвесторам потрібна впевненість і гарантії, що будь-яка досягнута мирна угода забезпечить довгострокову безпеку. Саме тому наші зусилля щодо забезпечення миру спрямовані не лише на тимчасове припинення вогню, а на досягнення комплексної та постійної мирної угоди. Усі ці аспекти мають бути враховані в будь-яких зусиллях із відбудови", - заявив спецпредставник президента США.
При цьому він наголосив, що ключове питання для партнерів полягає у тому, "як можна сприяти відбудові України таким чином, щоб гарантувати її суверенітет, безпеку, а також довгострокову політичну та економічну стабільність".
На цьому тлі Келлог вказав, що Сполучені Штати та Європа вже стикалися з таким викликом раніше, після Другої світової війни, і його було успішно подолано в рамках так званого "Плана Маршалла".
"Сполучені Штати та Європа можуть знову очолити подібні зусилля щодо України, і ми вже бачимо прогрес у цьому напрямку", - переконаний спеціальний представник американського президента.
Він додав, що основним принципом будь-яких зусиль із відбудови України має бути збереження суверенітету національної держави.
"Продовжуючи формувати бачення майбутньої відбудови України, ми всі повинні керуватися єдиним набором принципів, які визначатимуть план відновлення України. Сьогодні я пропоную, щоб основним принципом будь-яких зусиль із відбудови України було збереження суверенітету національної держави та демократичного правління українським народом", - наголосив він.
Як повідомлялося, в італійській столиці Римі сьогодні розпочалася 4-та Конференція з питань відновлення України (URC2025), яка зібрала близько 5 тисяч учасників. В організованому спільно урядами України та Італії заході беруть участь майже 100 урядових делегацій та 40 делегацій від міжнародних організацій, зокрема фінансових. На полях конференції передбачено різноманітні заходи за участю як політиків, так і представників близько 2 тисяч підприємств, місцевої влади та громадянського суспільства.

