Попит піднімає ціни на український ячмінь
Попит піднімає ціни на український ячмінь

Попит піднімає ціни на український ячмінь

Попит піднімає ціни на український ячмінь

Експортний попит на фуражний ячмінь в Україні посилюється, і багато компаній прагнуть придбати великі обсяги з постачанням у липні, що призводить до стрімкого зростання цін у портах.

Протягом тижня експортні ціни на ячмінь в Україні виросли ще на 250-300 грн/т — до 9700-9800 грн/т, або 203-205 $/т з доставкою до чорноморських портів, а трейдери, які продали великі партії в Китай, готові платити ще вищу ціну за швидкі постачання, повідомляє GrainTrade.

Варто врахувати, що фермери стримують продажі на тлі даних про низьку врожайність ячменю на півдні (на рівні 1-2 т/га), хоча перші дані по обмолотах у центральних областях демонструють урожайність озимого ячменю на рівні 5-7 т/га. Тому в західних областях урожайність буде ще кращою, а прогноз врожаю в Україні буде не нижче 4,5-5 млн т, вважають фахівці.

«Фермерам потрібно врахувати, що трейдери вже платять ціни вище, ніж ціни контрактів, і за мірою виконання угод можуть скоригувати ціни донизу, особливо на тлі опадів, які пройдуть цього тижня і покращать потенціал урожаю кукурудзи та ярого ячменю», — пояснюють експерти.

Також варто врахувати прогнози збільшення врожаю ячменю в рф та Казахстані, що посилить конкуренцію з українським ячменем уже з серпня вересня.

За прогнозами, врожай ячменю в рф у 2025 році складе 17,4-17,7 млн т порівняно з 16,7 млн т торік (USDA оцінює його у 18 млн т порівняно з 16,25 млн т торік).

У Казахстані врожай ячменю у 2025 році прогнозується на рівні 3,5-3,8 млн т (3,8 млн т торік), що перевищить середній 5-річний показник 3,1 млн т. Експорт казахстанського ячменю за 9 місяців 2024/25МР склав 1,83 млн т, що вдвічі перевищує відповідний показник попереднього сезону. З них до Ірану відвантажено 1,15 млн т, а до Китаю — 433,2 тис т.

Источник материала
loader
loader