/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F434%2F4df3048fbbde329674fb20edf8a74e5a.jpg)
Розкриті технічні характеристики нових німецьких ударних дронів HX-2, які отримала Україна
Європейські країни, зокрема Франція, Німеччина та Велика Британія, проводять випробування нового ударного безпілотника HX-2, який розробила компанія Helsing. Як повідомив віцепрезидент з продажів Саймон Брюньєс, завершення тестувань може стати передумовою для закупівель цієї моделі західними арміями, а у Бундесвері планують закінчити перевірку HX-2 до кінця 2025 року, пише Мілітарний.
HX-2 — це ударний дрон-контейнер зі схемою «X‑wing», вагою близько 12 кг, і дальністю польоту до 100 км. Він оснащений чотирма електродвигунами, що дозволяють розвивати швидкість до 220−250 км/год, і може нести бойову частину до 4,5 кг. Платформа відмінно витримує радіоелектронні перешкоди завдяки вбудованому штучному інтелекту, здатному самостійно знаходити та вражати ціль навіть без постійного зв’язку. Хоч дрон автономний, остаточне рішення про пуск все одно залишається за людиною.
Система виконує ролі як індивідуального бойового засобу, так і вузла рою — кілька дронів HX-2 можуть діяти синхронно, координуючись через програмне забезпечення Altra одного оператора. Виробництво масштабне: перша фабрика у Німеччині здатна випускати понад 1 000 одиниць на місяць, і загальний контракт на постачання 6 000 дронів вже підписано. Ця платформа — недорога високоавтоматизована альтернатива артилерії для ураження бронетехніки, артилерії, укріплень та інших військових цілей на значній відстані.
Деякі ударні дрони HX-2 вже були передані Україні для проходження кваліфікації, результати якої очікуються протягом кількох тижнів. У компанії підкреслюють, що HX-2 задумувався як європейська відповідь на російський дрон «Ланцет», з орієнтацією на більшу потужність та доступність. Особливий акцент зроблено на можливості масового виробництва та суттєве зниження собівартості однієї одиниці у порівнянні з класичними рішеннями.
Засновник Helsing Гундберт Шерф відзначає, що перші відгуки з України вказують на «дуже економічну» ціну HX-2, що частково пов’язано з відсутністю комерційної націнки на постачання для української сторони. Наразі компанія випускає близько 450 дронів HX-2 на місяць на підприємстві Resilience Factory (RF-1) у Південній Німеччині, а в перспективі ця цифра може зрости до 1000 систем за умови навчання додаткового персоналу. Після запуску ще одного заводу загальна місячна виробнича потужність може сягнути 2500 дронів.

