/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F209%2F39d170750a8ecefa542699845ad159b6.jpg)
Сибіга - на форумі у Дубровнику: Рецепт завершення війни складається з трьох елементів
Про це глава української дипломатії заявив під час панельної дискусії на Дубровницькому форумі за участю прем'єр-міністра Хорватії та міністрів закордонних справ Італії, Бразилії та Республіки Того, передає Укрінформ з посиланням на пресслужбу МЗС України в Телеграмі.
«Рецепт завершення війни складається з трьох елементів: залучення й лідерства Сполучених Штатів, підвищення ціни подальшої агресії для РФ завдяки санкціям та подальшій ізоляції, а також посилення України», - цитує його слова пресслужба МЗС.
Сибіга також висловив сподівання, що США запровадять нові санкції проти РФ та наголосив на важливості синхронізації з ними 18-го санкційного пакета ЄС.
«Сподіваємося, що США запровадять нові санкції проти РФ. Потрібно також, щоб 18-й санкційний пакет ЄС був синхронізований з ними. Мета в тому, щоби примусити РФ до припинення вогню на морі, суходолі та в повітрі», - наголосив глава МЗС.
За його словами, Україна ініціює кроки для подальшого позбавлення Росії можливостей фінансувати її воєнну машину. «Надходження до російського бюджету здебільшого формуються за рахунок продажу нафти. Тому сьогодні ми насамперед потребуємо санкцій проти РФ і посилення України», - сказав міністр.
Сибіга також зауважив, що безпека України та трансатлантична безпека — неподільні. «Учора минуло 4 місяці з того часу, як Україна безумовно прийняла пропозицію про повне припинення вогню. Зараз час пошуку дипломатичного вирішення для досягнення тривалого миру. Український народ заслуговує на мир», — сказав глава української дипломатії.
Він додав, що Україна зацікавлена в завершенні війни та відновленні поваги до міжнародного права, територіальної цілісності й суверенітету держав.
Глава МЗС наголосив, що інвестиції в оборонну промисловість України — це інвестиції в колективну безпеку наших партнерів. «Україна зі своїм щоденним бойовим досвідом та оборонною промисловістю вже сьогодні робить внесок у цю колективну безпеку», - зауважив він.
Окрім цього, Сибіга зазначив, що Україна готова допомагати африканським державам ставати більш економічно самодостатніми та розвивати зв’язки з країнами Африки. Свідченням цього, за словами міністра, є відкриття дев’яти нових посольств України на континенті за останні кілька років.
Як повідомлялося, 11-12 липня у хорватському Дубровнику проходить політичний форум за участю представників низки країн.

