/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F209%2F8369239dbdeed897f976b6a64d59e3c8.jpg)
Австралія не направлятиме заздалегідь війська у зони потенційних збройних конфліктів - міністр
Про це в інтерв’ю Австралійській телерадіокомпанії АВС заявив міністр оборонної промисловості Австралії Пет Конрой, передає Укрінформ.
«Уряд Австралії надає пріоритет своєму суверенітету і не обговорює гіпотетичні ситуації», - сказав Конрой, коментуючи повідомлення ЗМІ про те, що Вашингтон тиснув на Канберру, аби та уточнила, яку роль планує відігравати у разі ймовірної війни між США та Китаєм через Тайвань.
«Рішення про направлення австралійських військ для участі в будь-якому конфлікті прийматиметься урядом із урахуванням поточної ситуації, а не заздалегідь», – додав міністр.
За його словами,Австралія стурбована нарощуванням Китаєм своїх ядерних та звичайних сил і хотіла б збалансованого Індо-Тихоокеанського регіону без домінування якої-небудь однієї країни.
«Китай прагне забезпечити собі військову базу в регіоні, і ми дуже наполегливо працюємо над тим, аби бути основним партнером із безпеки для регіону, оскільки ми не вважаємо це (дії Китаю – ред.) особливо оптимальним для Австралії», – сказав він, маючи на увазі спроби Пекіна розширити військову присутність на Тихоокеанських островах.
Очікується, що безпекові питання будуть на порядку денному зустрічей австралійського прем’єр-міністра Ентоні Албанізе із лідерами Китаю цього тижня, впродовж якого він здійснює шестиденний візит до КНР.
У неділю в Австралії розпочинаються спільні великі військові навчання зі Сполученими Штатами Talisman Sabre, в яких беруть участь 30 тисяч військовослужбовців із 19 країн та які простягнуться на 6500 км від австралійської території Острова Різдва в Індійському океані до Коралового моря на східному узбережжі Австралії.
Конрой не виключив, що військово-морські сили Китаю традиційно спостерігатимуть за навчаннями для збору інформації, як це було в минулому.
США є головним безпековим союзником Австралії і хоча остання не дозволяє іноземних баз на своїй території, американські військові розширюють власну ротаційну присутність і запаси палива на австралійських військово-морських базах, на яких із 2027 року почнуть розміщуватись американські атомні підводні човни класу «Вірджинія», що мають на озброєнні ракети «Томагавк».
Західні аналітики стверджують, що саме такі субмарини відіграватимуть ключову роль у підтримці американських сил у будь-якому збройному конфлікті з Китаєм через Тайвань.
Як повідомляв Укрінформ, чиновники Пентагону закликають Японію та Австралію чітко пояснили, яку роль вони відіграватимуть, якщо США та Китай будуть воювати у разі нападу Пекіну на Тайвань.
Фото: ISAF
