Кабмін вніс зміни до державних програм підтримки
Кабмін вніс зміни до державних програм підтримки

Кабмін вніс зміни до державних програм підтримки

Кабінет Міністрів вніс зміни до низки програм державної підтримки підприємництва.

Як передає Укрінформ, про це повідомив постійний представник уряду Верховній Раді Тарас Мельничук у Телеграмі.

"Внесено, з метою підвищення ефективності використання бюджетних коштів під час реалізації державних програм «Доступні кредити 5-7-9 %», «Доступний фінансовий лізинг 5-7-9 %» та «Доступний факторинг», зміни до постанов КМУ від 24.01.2020 N 28 «Про надання фінансової державної підтримки» і від 24.01.2020 N 29 «Про затвердження Порядку використання коштів державного бюджету, передбачених для забезпечення функціонування Фонду розвитку підприємництва", - написав Мельничук.

Зокрема, надано можливість розміщення коштів статутного капіталу Фонду розвитку підприємництва на рахунках державних банків. Уточнено вимоги щодо визначення сегмента субʼєкта підприємництва (мікро-, малий, середній) з урахуванням групи повʼязаних з таким субʼєктом підприємництва контрагентів.

Максимальна сума кредиту на фінансування оборотного капіталу, яку передбачено для субʼєкта підприємництва в розмірі ₴5 мільйонів, буде застосовуватися до групи повʼязаних контрагентів. Уряд також збільшив з 50% до 80% частки кредиту для новостворених підприємств, яка може бути гарантована Фондом розвитку підприємництва для забезпечення виконання зобов'язань перед банками.

Крім того, виключено недієву норму щодо необхідності визначення Фондом розвитку підприємництва прийнятності наявних в уповноважених банків, лізингодавців, факторів технологій та процедур кредитування субʼєктів підприємництва, надання послуг з фінансового лізингу або послуг факторингу субʼєктам підприємництва тощо.

Як повідомлялося, з початку 2025 року підприємці вже отримали 15 252 пільгових кредити на загальну суму ₴47,6 мільярда. Найбільше бізнес отримав кредитів на переробку - ₴13,2 мільярда, інвестиційні кредити - ₴12,2 мільярда та на кредитування в зоні високого воєнного ризику - ₴10,9 мільярда.

Фото ілюстративне: Денис Шмигаль, Телеграм

Теги по теме
помощь Бизнес
Источник материала
loader
loader