/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F209%2F8cfe9c08bd5e9f8f4e1632de82739847.jpg)
З березня засуджені подали 43 скарги на неналежні умови тримання
Про це на запит Укрінформу повідомили в пресслужбі Державної кримінально-виконавчої служби України.
У відомстві наголосили, що комісії були створені у березні 2025 року.
«Станом на 1 липня 2025 року до Комісій з розгляду скарг на неналежні умови тримання засуджених та ув'язнених надійшло 43 скарги. Загалом у березні цього року створено п’ять комісій: при Західному, Центрально-Західному, Північно-східному, Південно-Східному МРУ (міжрегіональному управлінні з питань виконання кримінальних покарань Міністерства юстиції — ред.), а також при Департаменті в установах південного регіону)», – поінформували у ДКВС.
Раніше у ДКВС повідомили, що відповідно до постанови Кабінету міністрів №1549 утворена Спеціальна комісія з розгляду скарг на неналежні умови тримання в установах для попереднього ув’язнення та установах виконання покарань міста Києва та Київської області.
У пресслужбі відомства зазначили, що під час першого засідання 9 липня обрали голову, заступника голови та секретаря київської комісії і обговорили перші кроки у роботі.
“Мова йде про забезпечення прозорості у розгляді скарг, налагодження ефективної взаємодії з установами, громадськими організаціями та міжнародними партнерами. Попереду – спільна робота заради гідного поводження та дотримання прав осіб, які перебувають у місцях позбавлення волі", – додали у ДКВС.
Як повідомляв Укрінформ, у березні при Державній кримінально-виконавчій службі створили консультативно-експертну раду. До її складу увійшли відомі журналісти, правозахисники, волонтери й експерти з кримінального права.
Головою експертної ради обрано журналіста й засновника БФ «Батальйон Волонтер» Романа Бочкалу. Окрім нього, до складу дорадчого органу увійшли керівниця Національної волонтерської платформи «Українська волонтерська служба» Юлія Бондаренко, правозахисники Віктор Григорчук, Марина Демура і Дмитро Літус, головна експертка з питань підтримки реформування пенітенціарної системи Проєкту ЄС «Право-Justice» Олена Кочура, представник уповноваженого з прав людини в місцях несвободи, експерти з кримінально-виконавчого права та ветерани ДКВСУ. Долучилася також координатор проєктів з питань правосуддя, пенітенціарної та тюремної реформи, Управління ООН з наркотиків і злочинності (UNODC) Кароліна Ньєто Гомес.

